logo koleje wielkopolskie 32x32 Dodaj Koleje Wielkopolskie na pulpit Dodaj

Dodaj Koleje Wielkopolskie na pulpit, przeciągając ikonkę kłódki z paska adresu w wybrane miejsce na pulpicie.

Dodaj Koleje Wielkopolskie do ekranu startowego: wybierz menu , a następnie "Strona > Dodaj skrót do strony".

RODO
Podróż bez barier
 Tłumacz Migam 
logo migam
A- A A+
A A A A
Infolinia: 616 500 106

Turystyka

Kórnik

Podróż pociągiem do Kórnika możecie zaplanować sprawdzając nasz rozkład jazdy. Natomiast po przybyciu do Kórnika spod stacji do centrum miasteczka najłatwiej dostać się autobusem Kombus. Odjazdy są skomunikowane z przyjazdami pociągów. W centrum witają już ławeczki, kawiarenki, lodziarnie i fontanna – wszystko to znajdziemy na kórnickim rynku.

Rynek w Kórniku stanowi miejsce spotkań, odpoczynku oraz rekreacji. W centralnym jego punkcie stoi neobarokowy Ratusz zbudowany w 1910 roku. Znajdują się tutaj też dwa wejścia na Promenadę im. Wisławy Szymborskiej. Nie każdy pamięta, że to właśnie w tej okolicy urodziła się polska noblistka. Zamknięcie Rynku stanowi neobarokowy Kościół pw. Wszystkich Świętych w Kórniku oraz trakt, który wiedzie prosto do kórnickiego Zamku.

Ławeczka Wisławy Szymborskiej w Kórniku

Muzeum w kórnickim zamku można zwiedzać samemu lub z przewodnikiem, a także z nową aplikacją, którą bezpłatnie można pobrać na smartfon lub tablet. Wnętrza – choć przez muzealników przystosowane do zwiedzania – zaaranżowane są w taki sposób, żeby dać poczucie współczesnemu zwiedzającemu, że jego właściciele dopiero stąd wyszli.

Zamek w Kórniku

Natomiast na terenie parku przyramkowego zlokalizowane jest Arboretum Kórnickie i jest dostępne jest dla zwiedzających przez cały rok. Arboretum to 30ha parku z jedną z najstarszych w kraju kolekcją roślin drzewiastych zarówno naturalnie występujących w naszym kraju, jak i obcego pochodzenia, oraz wyhodowanych odmian ozdobnych. Pełni funkcje naukowe, kulturalne oraz edukacyjnei turystyczne.

Arboretum w Kórniku

W Kórniku zwiedzić można także zespół zabudowań folwarcznych położonych ok. 300 m od zamku. To niezwykle atrakcyjne miejsce położone nad jeziorem, na turystycznej, spacerowej trasie. Nieco dalej znajduje się Półwysep Szyja – najstarszy obszarem osadniczym w rejonie Kórnika. Gród obronny, którego ślady możemy obserwować po dzień dzisiejszy został zbudowany przez ojca Mieszka I – Siemomysła. znaleziska pochodzące z wykopalisk prowadzonych na grodziskach można obejrzeć w Izbie Pamiątek Regionalnych w Bninie.

W Kórniku każdy znajdzie coś dla siebie!

Półwysep Bnin

Podziękowania za udostepnienie materiałów dla portalu kornik.travel/pl