logo koleje wielkopolskie 32x32 Dodaj Koleje Wielkopolskie na pulpit Dodaj

Dodaj Koleje Wielkopolskie na pulpit, przeciągając ikonkę kłódki z paska adresu w wybrane miejsce na pulpicie.

Dodaj Koleje Wielkopolskie do ekranu startowego: wybierz menu , a następnie "Strona > Dodaj skrót do strony".

RODO
Podróż bez barier
 Tłumacz Migam 
logo migam
A- A A+
A A A A
Infolinia: 616 500 106

Turystyka

Pieszo wokół Poznania

Poniżej prezentujemy nie tylko wakacyjne propozycje podróży. Zbieramy stemple do Karty Przygód przy rozwiązywaniu Wielkopolskich Questów, zwiedzamy Wielkopolskę z Paszportem Podróżników i  poznajemy lokalne legendy z Przewodnika niedzielnego pogromcy duchów.

Wielkopolskie Questy opracowane przez WBPiCAK  to aktywne zwiedzanie i poznawanie Wielkopolski. Pomagają odkryć miejsca mało znane lub rozwikłać regionalne tajemnice; to edukacyjna zabawa i poznawanie regionu poprzez przygody i emocje – wszystkie dostępne są na  www.region.wielkopolska.pl. Starostwo poznańskie wspólnie z PLOT opracowało Kartę Przygód dla Questów, Paszport Podróżników – projekt zachęcający do poznania wybranych miejsc w powiecie poznańskim związanych z wielkimi podróżnikami: Władysławem ZamoyskimEdwardem RaczyńskimArkadym Fiedlerem oraz Marianem Żelazkiem oraz stworzył Przewodnik niedzielnego pogromcy duchów – do 14 z 17 prezentowanych miejscowości dojedziemy KW. Questy, wybitni podróżnicy i legendy – dla ułatwienia zwiedzania prezentujemy wzdłuż tras KW.

Podczas pieszych wycieczek zachęcamy też do korzystania z Przewodnika Atrakcje Turystyczne. Okolice Poznania, który przygotowany został przez PLOT Poznań we współpracy z nami.

Poznań: 

Questy:

Królewski Poznań

Pamiętajcie o ogrodach

Poznańska Piątka z Wronieckiej

Chwaliszewo miasto w mieście

Spacer po Parku Wilsona

Poznański Czerwiec ’56 

Jeżyckie Historie

Poznań dla zakochanych

Początek Polski w Poznaniu

Powstańczy Poznań

Trasa Poznań – Konin:
 Trasa Poznań – Gołańcz:
Trasa Poznań – Mogilno:
 Trasa Poznań – Piła:
Trasa Poznań – Zbąszynek:
Trasa Poznań – Wolsztyn:
Trasa Poznań – Kępno:
Trasa Poznań – Rawicz:

W celu szerszej promocji pieszych wycieczek popularyzujących walory przyrodniczo- historyczne Wielkopolski wykorzystaliśmy materiały zebrane i opracowane przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu, Poznańską Lokalną Organizację Turystyczną i Starostwo Powiatowe Poznań.