logo koleje wielkopolskie 32x32 Dodaj Koleje Wielkopolskie na pulpit Dodaj

Dodaj Koleje Wielkopolskie na pulpit, przeciągając ikonkę kłódki z paska adresu w wybrane miejsce na pulpicie.

Dodaj Koleje Wielkopolskie do ekranu startowego: wybierz menu , a następnie "Strona > Dodaj skrót do strony".

RODO
Podróż bez barier
Komunikacja bez barier
Infolinia: 19757
Opłata za połaczenie zgodna z cennikiem operatora

Dla pasażera

Planowanie podróży – Utrudnienia

Spółka Koleje Wielkopolskie eksploatuje 17 autobusów szynowych oraz 25 elektrycznych zespołów trakcyjnych dostosowanych do obsługi osób z niepełnosprawnością (niska podłoga, wysuwane podjazdy, pasy do zamocowania wózków). Pojazdy te obsługują wszystkie uruchamiane przez nas pociągi. Pociągi prowadzone trakcją parową, które kursują w wybranych godzinach na odcinku Poznań – Wolsztyn nie są dostosowane do obsługi osób z niepełnosprawnością.

W związku z wydzierżawieniem pojazdów spalinowych typu VT628 przez Spółkę Koleje Wielkopolskie i skierowaniem ich do obsługi wybranych połączeń na liniach Poznań – Wolsztyn i Poznań – Wągrowiec oraz w związku z tym, że wybrane połączenia obsługiwane są przez skład wagonowy prowadzony lokomotywą parową informujemy, że następujące kursy będą obsługiwane składami, które nie są przystosowane do obsługi osób poruszających się na wózkach inwalidzkich (dot. wózków elektrycznych jak i manualnych). – plik w formacie Excel do pobrania w sekcji ‚Pliki do pobrania’ u dołu strony.

Informujemy, że w terminie 15.03 – 29.08.2020 na odcinku Krzewie – Kutno prowadzone są prace modernizacyjne PKP PLK S.A.

Do i ze stacji Kutno kursuje jeden pociąg Kolei Wielkopolskich:

  • Poznań (odj. 13:27) – Kutno
  • Kutno (odj. 17:57* / 18:00**) – Poznań

* codziennie 15.III – 21.III oraz 31.V – 13.VI ** codziennie 22.III – 30.V

Pozostałe pociągi Kolei Wielkopolskich dojeżdżają tylko do stacji Krzewie.

Ze stacji Krzewie w kierunku Kutna obecnie można się przesiąść na pociąg spółki PKP Intercity nr 72102 Wetlina, natomiast ze stacji Kutno do stacji Krzewie można podróżować pociągami spółki PKP Intercity: nr 18101 Gałczyński oraz nr 18103 Podlasiak.

W wyżej wskazanych pociągach spółki PKP Intercity będą honorowane bilety zakupione na przejazd pociągami Kolei Wielkopolskich.

*przewoźnik zastrzega sobie prawo do zmiany obiegów pojazdów.


Udostępnij: Facebook
Zapisz:

Pliki do pobrania

Obiegi spalinowePOBIERZxlsx0.0 MBObiegi spalinowexlsx0.0 MBPOBIERZ