logo koleje wielkopolskie 32x32 Dodaj Koleje Wielkopolskie na pulpit Dodaj

Dodaj Koleje Wielkopolskie na pulpit, przeciągając ikonkę kłódki z paska adresu w wybrane miejsce na pulpicie.

Dodaj Koleje Wielkopolskie do ekranu startowego: wybierz menu , a następnie "Strona > Dodaj skrót do strony".

RODO
Podróż bez barier
 Tłumacz Migam 
logo migam
A- A A+
A A A A
Infolinia: 616 500 106

Turystyka

Leszno

Leszno to miasto przyjazne mieszkańcom, posiadające zalety mniejszej miejscowości a jednocześnie atuty dużego miasta. Miasto oferuje też ciekawe formy spędzania wolnego czasu. Najodważniejsi mogą spełnić swoje marzenia o lataniu szybowcem na leszczyńskim lotnisku.

Lotnisko Leszno jest jednym z największych w Europie lotnisk trawiastych, znanym przede wszystkim z długiego sezonu lotniczego i doskonałych warunków do bezpiecznego uprawiania sportów lotniczych. Lotnisko Leszno jest również znane z organizacji wielu imprez i zawodów. Jako jedyne na świecie było czterokrotnie gospodarzem Mistrzostw Świata w Szybownictwie. Już od lat, co roku organizowane jest spektakularne dwudniowe święto lotnicze, obecnie pod szyldem Antidotum Airshow Leszno, podczas którego można podziwiać – w dzień i w nocy – popisy asów akrobacji lotniczych. Niewątpliwą atrakcją Lotniska Leszno jest jeden z kilku w Polsce tuneli aerodynamicznych – FreeFlyCenter, gdzie każdy może wznieść się w powietrze i poczuć się jak ptak lub skoczek spadochronowy.

Aeroklub Leszno

Kto zechce zejść na ziemię, z pewnością doceni leszczyńskie murale, które ożywiają miejską przestrzeń. Wśród nich znaleźć można jedne baśniowe, inne historyczne a jeszcze inne nawiązujące do symboliki oraz znanych leszczyńskich postaci. Zobaczymy m.in. postacie Stanisława Grochowiaka, Romana Maciejewskiego czy Alfreda Smoczyka, a także Chłopca z szybowcem, Historyczną panoramę Leszna, czy też postaci z legend miejskich. Obecnie w Lesznie można spotkać ich już kilkanaście, warto wybrać się na spacer ich szlakiem.

Leszczyńska Starówka zachęca nie tylko wyjątkowymi muralami – na rynku stoi ratusz, jedna z najpiękniejszych pamiątek „złotego okresu” Leszna z czasów Leszczyńskich. W jego przyziemiu znajduje się filia Miejskiej Biblioteki Publicznej. Na Rynku, pełnym malowniczych kamienic, wiosną i latem można się zrelaksować podczas jednej z edycji popularnych Rynków Śniadaniowych czy plenerowego Kina ze smakiem.

Rynek w Lesznie

Miasto proponuje wachlarz atrakcji kulturalnych, takich jak Leszczyński Uliczny Festiwal Artystyczny LUFA, Festiwal Leszno Barok Plus oraz wiele innych. Na spektakle na wysokim poziomie zaprasza Teatr Miejski. Miłośnicy sportu mają tu doskonałe warunki do dbania o kondycję fizyczną, a także mogą zatracić się w kibicowaniu Unii Leszno – najbardziej utytułowanemu klubowi żużlowemu w Polsce.

Dziękujemy za zdjęcia Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej oraz UM Leszno.