logo koleje wielkopolskie 32x32 Dodaj Koleje Wielkopolskie na pulpit Dodaj

Dodaj Koleje Wielkopolskie na pulpit, przeciągając ikonkę kłódki z paska adresu w wybrane miejsce na pulpicie.

Dodaj Koleje Wielkopolskie do ekranu startowego: wybierz menu , a następnie "Strona > Dodaj skrót do strony".

RODO
Podróż bez barier
 Tłumacz Migam 
logo migam
A- A A+
A A A A
Infolinia: 616 500 106

Aktualności

115-lecia Parowozowni Wolsztyn

27 kwietnia, 2022

30 kwietnia i 1 maja serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania obchodów 115-lecia Parowozowni Wolsztyn. Głównymi atrakcjami są przejazdy zabytkowym pociągiem prowadzonym przez lokomotywę parową Ol49-69 na krótkich trasach do Stefanowa i Nowej Wsi. Ponadto wstęp do Parowozowni przez cały weekend będzie bezpłatny.

Atrakcje na terenie Parowozowni to m.in. zwiedzanie z przewodnikiem, wystawa wolsztyńskich modeli parowozów w skali 1:10 i 1:5, plenerowa wystawa kolejowa zorganizowana przez Izbę Pamięci “Stację Stęszew”, symulator lokomotywy EU07, a także strefa gastronomiczna z regionalnymi potrawami oraz strefa animacyjna z grami i zabawami dla najmłodszych i kolejką parkową PECNA.

Między godziną 15:30 a 16:00 odbędzie się też krótki pokaz polegający m.in. na szlakowaniu, wodowaniu i węglowaniu parowozu. Dodatkowo w sobotę 30 kwietnia o godz.17:00 na terenie Parowozowni odbędzie się wyjątkowy koncert zespołu Dixie Company.

Szczegóły dotyczące wydarzenia oraz informacje o zakupie biletów na przejazd zabytkowym pociągiem można znaleźć na stronie www.parowozowniawolsztyn.pl

Zachęcamy do wybrania się na to wydarzenie pociągami Kolei Wielkopolskich oraz do odwiedzania Wolsztyna na co dzień! Oprócz Parowozowni jest tam wiele atrakcji i ciekawych miejsc, o których pisaliśmy w naszym wakacyjnym cyklu: Wakacje z KW – Wolsztyn

Plakat reklamujący 115-lecie Parowozowni Wolsztyn