logo koleje wielkopolskie 32x32 Dodaj Koleje Wielkopolskie na pulpit Dodaj

Dodaj Koleje Wielkopolskie na pulpit, przeciągając ikonkę kłódki z paska adresu w wybrane miejsce na pulpicie.

Dodaj Koleje Wielkopolskie do ekranu startowego: wybierz menu , a następnie "Strona > Dodaj skrót do strony".

RODO
Podróż bez barier
 Tłumacz Migam 
logo migam
A- A A+
A A A A
Infolinia: 616 500 106

Aktualności

Zmiany cen biletów na przejazdy pociągami Kolei Wielkopolskich

07 grudnia, 2021
Ważny komunikat

Informujemy, że od dnia 12 grudnia 2021 r. zmianie ulegną ceny biletów na przejazd pociągami Spółki Koleje Wielkopolskie. Wprowadzenie nowego cennika biletów spowodowane jest przede wszystkim wzrostem cen energii elektrycznej, paliw, części zamiennych do taboru oraz kosztów usług. Ostatnia zmiana cen miała miejsce w grudniu 2019 roku.

Wydatki związane z zakupem energii elektrycznej, paliw oraz części zamiennych do taboru są największymi pozycjami w budżecie wielu przewoźników kolejowych, w tym również Kolei Wielkopolskich. Biorąc pod uwagę ich znaczący wzrost, chcąc jednocześnie rozwijać ofertę przewozową i podwyższać jakość świadczonych usług – podjęta została decyzja o zmianie cen biletów.

Wzrost cen biletów przewidywany jest na poziomie ok. 10% i dotyczyć będzie zarówno biletów jednorazowych, okresowych jak również biletów w ramach oferty Bus-Tramwaj-Kolej. Wzrosną również kary za przejazd bez ważnego biletu z 225 na 245 zł. Nie ulegną zmianie natomiast ceny zryczałtowane, m. in. za przewóz pas, roweru, czy bagaży.

Nowy cennik biletów dostępny jest w zakładce Dla Pasażera.