logo koleje wielkopolskie 32x32 Dodaj Koleje Wielkopolskie na pulpit Dodaj

Dodaj Koleje Wielkopolskie na pulpit, przeciągając ikonkę kłódki z paska adresu w wybrane miejsce na pulpicie.

Dodaj Koleje Wielkopolskie do ekranu startowego: wybierz menu , a następnie "Strona > Dodaj skrót do strony".

RODO
Podróż bez barier
 Tłumacz Migam 
logo migam
A- A A+
A A A A
Infolinia: 616 500 106

Aktualności

Zmiana Zarządu w Spółce Koleje Wielkopolskie

24 czerwca, 2021

Z dniem 22 czerwca 2021 roku dobiegła końca kadencja dotychczasowego Zarządu Kolei Wielkopolskich. Funkcję Prezesa Zarządu Spółki przestał pełnić Włodzimierz Wilkanowicz, który związany był z Kolejami Wielkopolskimi od początku istnienia Spółki.

Przez ponad 10 lat miałem możliwość zajmowania zaszczytnej funkcji, która była dla mnie nie tylko wyróżnieniem, ale również źródłem cennych doświadczeń. Od samego początku, naszym nadrzędnym  celem było stworzenie profesjonalnego, nowoczesnego i bezpiecznego przewoźnika kolejowego, który będzie cieszył się zaufaniem i dobrą opinią mieszkańców Wielkopolski. Cel ten został zrealizowany – stworzyliśmy doskonale prosperujące dziś przedsiębiorstwo oraz wykonujemy przeszło 60% pracy eksploatacyjnej na terenie województwa – mówi b. Prezes Zarządu Włodzimierz Wilkanowicz.

Od 23 czerwca funkcję Prezesa Zarządu pełni dotychczasowy Wiceprezes Zarządu – Marek Nitkowski, obecny w Spółce od 2012 roku, natomiast stanowisko Członka Zarządu objął – Mikołaj Grzyb obecny w Spółce od 2019 roku.

Przed nami wiele nowych wyzwań, inwestycji i planów, aby jakość świadczonych usług przez Koleje Wielkopolskie oraz zasięg realizowanych połączeń systematycznie rosły. Zależy nam, aby zaufanie do kolei wśród mieszkańców Wielkopolski było z roku na rok większe, co z pewnością przełoży się na coraz wyższą frekwencję w naszych pociągach. Aby móc realizować te cele potrzebnych jest kilka kluczowych elementów. Jednym z nich jest nowoczesny Punkt Obsługi Taboru obsługujący linie niezelektryfikowane. Jesteśmy coraz bliżej zakończenia budowy takiego punktu w Wągrowcu – na koniec maja br. stopień zaawansowania prac wynosił 90%. Jednak największym atutem naszej Spółki są jej pracownicy, którzy każdego dnia przygotowują operacje przewozowe, obsługują pociągi. Dlatego też zamierzamy realizować projekty szkoleniowe aby konsekwentnie utrwalać wizerunek odpowiedzialnego przewoźnika zapewniającego najwyższy komfort podróżowania – mówi Prezes Zarządu Marek Nitkowski.

Dotychczasowy, zaplanowany, dynamiczny rozwój Spółki możliwy był za sprawą stabilnej umowy PSC (Public Service Contract) o świadczenie usług publicznych w zakresie kolejowych przewozów pasażerskich zawartej z Województwem Wielkopolskim oraz wygasającej już, unijnej  perspektywy finansowej 2014-2020 – mówi Członek Zarządu Mikołaj Grzyb – Jako Zarząd Spółki mamy zdecydowane plany na przyszłość związane z inwestycjami w infrastrukturę, zaplecze techniczne oraz inwestycjami w kadrę pracowniczą, która bezsprzecznie jest dla nas najcenniejsza w Kolejach Wielkopolskich – do tego celu zamierzamy wykorzystać m.in. możliwości finansowania w ramach nowej perspektywy finansowej na lata 2021 – 2027.