logo koleje wielkopolskie 32x32 Dodaj Koleje Wielkopolskie na pulpit Dodaj

Dodaj Koleje Wielkopolskie na pulpit, przeciągając ikonkę kłódki z paska adresu w wybrane miejsce na pulpicie.

Dodaj Koleje Wielkopolskie do ekranu startowego: wybierz menu , a następnie "Strona > Dodaj skrót do strony".

RODO
Podróż bez barier
 Tłumacz Migam 
logo migam
A- A A+
A A A A
Infolinia: 616 500 106

Aktualności

Zapraszamy na XXIX Festiwal Blues Express

06 lipca, 2021
banner promujący pociąg Blues Express

Zwyczajowo w sobotę 10. lipca o godz. 13.24, wyjątkowo nie z Dworca Letniego, a z peronu 5 Poznań Główny odjedzie szynoblues Kolei Wielkopolskich na muzyczny XXIX Festiwal Blues Express do Zakrzewa. Bilety na pociąg najłatwiej kupimy albo w kasach Dworca Głównego w Poznaniu, albo na stronie https://bilet.wielkopolskiebilety.pl/ (bilet normalny- tam 65 zł, tam i powrót 100 zł); natomiast wejście na wszystkie koncerty jest bezpłatne.

Festiwal rozpoczyna się dzień  wcześniej 9. lipca 2021 r. o godz. 19:00 w Zakrzewie koncertem w wykonaniu zespołów: Kłusem z Bluesem oraz Wild Flame. Sobotni wyjazd z Poznania poprzedzi koncert o godz.12.00 odbywający się na peronie 5. kapeli bluesowej  Swingin’ Bobby. Podobne koncerty odbędą się też na stacjach w Pile i Zakrzewie. W Pile od godz. 14:00 grać będzie Falkenblues, a w Zakrzewie pasażerów bluesowego pociągu przywita zespół Kłusem z Bluesem. Podczas jazdy pociągu grać będzie trio Hardy/Wiśniewski/Chołody, niemniej organizatorzy spodziewają się, że wzorem ubiegłych lat ,wśród pasażerów znajdzie się wielu muzykujących na akustycznych instrumentach, i właśnie to spontaniczne granie uatrakcyjni wszystkim całą podróż, zachowując jej bluesowy klimat.

W Zakrzewie, na festiwalową publiczność, przybywającą nie tylko bluesowym pociągiem, czekają dwie sceny – scena przy fontannie w godz.16:00-18:30 oraz na zakrzewskim stadionie od godz. 19:00. Przy fontannie zagrają goście z Norwegii – zespół Small Town Orchestra. W koncercie finałowym wezmą udział goście z Łotwy-  Latvian Blues Band oraz  z Niemiec – Bonita & The Blues Shacks; Polskę reprezentować będzie utytułowany zespół J.J. Band. O godz. 23:30 Blues Express ruszy w dwugodzinną drogę powrotną do Poznania, odwożąc część uczestników festiwalu. W niedzielę 11. lipca organizatorzy zapraszają na godz.16.00 na bluesowy piknik w ogrodzie Domu Polskiego w Zakrzewie z udziałem zespołów: Bydgoscy Bluesmani, Blues Flowers i Blues Menu.

Blues Express ma już prawie trzydziestoletnią tradycję. W imprezie bierze udział nie tylko społeczność lokalna, mieszkańcy regionu, fani bluesa, ale także turyści i wczasowicze znad okolicznych jezior. Blues Express jest pierwszym festiwalem na świecie, który w tak oryginalnej i atrakcyjnej formie prezentuje bluesa. Koleje Wielkopolskie są partnerem tego wydarzenia, Patronat Honorowy objął Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak. Natomiast organizatorem tej niezwykłej letniej imprezy jest Dom Polski w Zakrzewie, w miejscowości  położonej  wśród lasów i jezior na północy woj. wielkopolskiego, przy linii kolejowej Piła – Chojnice.

Rozkład jazdy pociągu:

Rozkład jazdy pociągu Blues Express