logo koleje wielkopolskie 32x32 Dodaj Koleje Wielkopolskie na pulpit Dodaj

Dodaj Koleje Wielkopolskie na pulpit, przeciągając ikonkę kłódki z paska adresu w wybrane miejsce na pulpicie.

Dodaj Koleje Wielkopolskie do ekranu startowego: wybierz menu , a następnie "Strona > Dodaj skrót do strony".

RODO
Podróż bez barier
 Tłumacz Migam 
logo migam
A- A A+
A A A A
Infolinia: 616 500 106

Aktualności

Zapraszamy na Jarmark Wielkanocny w Szreniawie

06 kwietnia, 2022

W najbliższy weekend, w dniach 9-10 kwietnia 2022 r. odbędzie się XIX Jarmark Wielkanocny w Muzeum Narodowym Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie. Wydarzenie odbędzie się w godzinach od 11 do 17.    

Wraz z nadejściem wiosny, tradycyjnie, zapraszamy do Muzeum Narodowego Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie na Jarmark Wielkanocny. Impreza nawiązuje do tradycji jarmarków, które odbywały się dawniej przed ważnymi świętami. Podczas imprezy będzie można poznać zwyczaje i wiosenne obrzędy ludowe związane z Wielkanocą oraz zakupić wyroby rękodzielnicze, takie jak palmy, pisanki, koszyczki, rzeźby, stroiki, biżuterię oraz tradycyjne produkty spożywcze. Jarmark w Szreniawie to okazja do przyjrzenia się pracy twórców ludowych z różnych rejonów Polski i nabycia ich wyrobów.

Jak co roku zadbamy o naszych gości w każdym wieku. Szreniawska scena na placu głównym dostarczy wszystkim gościom wielu wrażeń muzycznych i emocji związanych z konkursami dla publiczności. Dzieci zapraszamy na przedstawienia teatralne i warsztaty przedświąteczne, na których będzie można własnoręcznie wykonać pisankę, koszyczek, mazurka itp.

Najlepszym sposobem na dotarcie do Szreniawy jest skorzystanie z oferty Kolei Wielkopolskich i podróż pociągiem. W dniu 10 kwietnia oprócz pociągów regularnego kursowania uruchomione zostaną 3 dodatkowe pary pociągów w relacji Poznań Gł. – Szreniawa – Poznań Gł. Koszt biletu na przejazd tam i z powrotem wynosi 5 zł. Bilety można nabyć w kasach biletowych oraz bezpośrednio u obsługi w pociągu.

Pociągi specjalne na Jarmark Wielkanocny