logo koleje wielkopolskie 32x32 Dodaj Koleje Wielkopolskie na pulpit Dodaj

Dodaj Koleje Wielkopolskie na pulpit, przeciągając ikonkę kłódki z paska adresu w wybrane miejsce na pulpicie.

Dodaj Koleje Wielkopolskie do ekranu startowego: wybierz menu , a następnie "Strona > Dodaj skrót do strony".

RODO
Podróż bez barier
 Tłumacz Migam 
logo migam
A- A A+
A A A A
Infolinia: 616 500 106

Aktualności

Zakup biletu przez Internet w kilku prostych krokach

19 kwietnia, 2021

Z myślą o jak największej wygodzie pasażerów, umożliwiamy zakup biletów w 5 prostych krokach poprzez nasz serwis wielkopolskiebilety.pl

W poniższym poradniku pokażemy jak korzystać z naszego serwisu i postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości związane z zakupem biletu przez Internet.

Wyszukaj połączenie

Na początek, na stronie wielkopolskiebilety.pl w wyszukiwarce połączeń, określ skąd i dokąd planujesz podróż. Następnie zaznacz datę i przybliżoną godzinę wyjazdu.

Po wyszukaniu pojawi się lista dostępnych połączeń. Przy każdym kursie znajdziesz informację na temat: godziny i daty odjazdu oraz przyjazdu, czasu przejazdu oraz ceny. Klikając w przycisk „więcej” można poznać szczegółowe informacje na temat danego pociągu oraz listę stacji/przystanków.

 

Wprowadź dane pasażera i wybierz zniżkę

Po kliknięciu „Kup bilet” można wprowadzić dane potrzebne do zakupu, a także usługi dodatkowe.
W tym miejscu z rozwijanej listy możesz też wybrać rodzaj zniżki. Po dokonaniu wszystkich czynności przejdź dalej do następnego kroku.

 

Dopasuj ofertę do swoich potrzeb

W kolejnym kroku system automatycznie wybierze najkorzystniejszą ofertę. Aby dokonać innego wyboru należy rozwinąć listę. W tym miejscu można również zaznaczyć wybór biletu okresowego.

 

Sprawdź wprowadzone informacje

Po przejściu do podsumowania zobaczymy wszystkie szczegóły wybranego biletu oraz ostateczną cenę. Można też zaznaczyć chęć uzyskania faktury.

 

Wybierz rodzaj płatności

Ostatni krok to wybór sposobu płatności. Możesz dokonać płatności przelewem bankowym, poprzez BLIK lub za pomocą karty (Visa, Maestro, Master Card).

 

Pamiętaj, że swojego biletu nie musisz drukować. Podczas kontroli wystarczy okazać bilet kontrolerowi na ekranie smartfonu lub tabletu. Jeśli korzystasz z biletu ulgowego, musisz posiadać  również dokument potwierdzający uprawnienia do ulgi.