logo koleje wielkopolskie 32x32 Dodaj Koleje Wielkopolskie na pulpit Dodaj

Dodaj Koleje Wielkopolskie na pulpit, przeciągając ikonkę kłódki z paska adresu w wybrane miejsce na pulpicie.

Dodaj Koleje Wielkopolskie do ekranu startowego: wybierz menu , a następnie "Strona > Dodaj skrót do strony".

RODO
Podróż bez barier
 Tłumacz Migam 
logo migam
A- A A+
A A A A
Infolinia: 616 500 106

Aktualności

Z cyklu „Wielkopolskie po Wielkopolsce” – Maki, zwiastuny lata

17 czerwca, 2020
Z cyklu „Wielkopolskie po Wielkopolsce” – Maki, zwiastuny lata

Niedaleko jednego z przejść kolejowych w Poznaniu, na nasypie przy Kopaninie można było zauważyć całe mnóstwo czerwonych barw. Po ostatnich deszczach zrobiło się tam jeszcze bardziej kolorowo.

Warto podejść bliżej, bo na tym nasypie zakwitło mnóstwo kęp maków. Są też i inne kwiaty, żółte, niebieskie, a także duże dmuchawce. Jednak prym wiodą maki. To kwiaty czerwca i zwiastuny nadchodzącego lata.

Pola zbóż z makami, chabrami i rumiankami, to przyjemne widoki. Prócz naturalnego piękna, wiele w nich spokoju. Czuje się wręcz zapach wsi, albo dzieciństwa, w każdym razie czegoś miłego.

A te skąd się wzięły na tym nasypie kolejowym? Daleko stamtąd do pól. Za to są tu nieużytki, a na nich stawy powstałe po wydobywaniu niegdyś gliny.

Przy torach kolejowych nierzadko widuje się kwiaty. Może to świadczyć o tym, że ludzie na szlakach swoich wędrówek pozostawiali wiele różnych rzeczy. Przyroda dopełniła reszty.

Oto fotomigawki od Pana Janusza Świerczyńskiego. Galeria zamieszczona jest również na naszym profilu na Facebook-u.  Zachęcamy, abyście znaleźli podobne swoje miejsca.

Do zobaczenia na trasie!