logo koleje wielkopolskie 32x32 Dodaj Koleje Wielkopolskie na pulpit Dodaj

Dodaj Koleje Wielkopolskie na pulpit, przeciągając ikonkę kłódki z paska adresu w wybrane miejsce na pulpicie.

Dodaj Koleje Wielkopolskie do ekranu startowego: wybierz menu , a następnie "Strona > Dodaj skrót do strony".

RODO
Podróż bez barier
 Tłumacz Migam 
logo migam
A- A A+
A A A A
Infolinia: 616 500 106

Aktualności

XXVII Parada Parowozów w Wolsztynie

16 sierpnia, 2023

W tym roku wracamy do Wolsztyna na XXVII edycję Parady Parowozów! Wspólnie z Parowozownią Wolsztyn zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie w kolejowym stylu już 19 sierpnia.

W związku z licznymi prośbami podróżnych uruchomimy dwa dodatkowe połączenia: relacji Poznań Wolsztyn oraz Wolsztyn – Poznań po widowisku Światło, Para, Dźwięk. W pociągu obowiązywać będzie normalna taryfa przewozowa, honorowane będą wszystkie ulgi ustawowe i wszystkie oferty specjalne Kolei Wielkopolskich. Bilety na pociągi dodatkowe można nabywać w kasie lub u obsługi pociągu.

Rozkład jazdy Poznań – Wolsztyn

Rozkład jazdy Wolsztyn – Poznań

Ceny biletów na trasie Poznań-Wolsztyn:
• Normalny 24,90 zł,
• Szkolny 16,68 zł,
• Studencki 12,20 zł.

Jeśli wybierasz się do Wolsztyna pociągiem Kolei Wielkopolskich z miejscowości położonych ponad 90 km od Wolsztyna, np. z Wągrowca, Gniezna, Ostrowa Wlkp. warto skorzystać z oferty Wspólny Bilet Samorządowy, na podstawie którego za 49 zł można podróżować przez 24 godziny od daty zakupu. Sprawdź szczegółowe warunki oferty Wspólny Bilet Samorządowy.

W tym roku w Paradzie Parowozów weźmie udział 6 lokomotyw z Polski i zagranicy: ENERGIE z Luksemburgu, TUBIZE z Belgii, 01 509 z Niemiec, 555.0153 z Czech, Pt47-65 oraz Ty42-24 z Polski. Dodatkowo podczas Parady Parowozów zostanie zaprezentowana kolejowa Drezyna Warszawa M20.

Uwaga! Ze względu na zaostrzone warunki bezpieczeństwa i ogrodzony teren, wstęp do Parowozowni w tym roku będzie biletowany. Pozostała przestrzeń torowiska, gdzie można oglądać Paradę Parowozów, jak również dostęp do strefy promocyjnej i gastronomicznej pozostaje bezpłatny.

Szczegółowy program XXVII Parady Parowozów znajdziecie na stronie Parowozowni Wolsztyn