logo koleje wielkopolskie 32x32 Dodaj Koleje Wielkopolskie na pulpit Dodaj

Dodaj Koleje Wielkopolskie na pulpit, przeciągając ikonkę kłódki z paska adresu w wybrane miejsce na pulpicie.

Dodaj Koleje Wielkopolskie do ekranu startowego: wybierz menu , a następnie "Strona > Dodaj skrót do strony".

RODO
Podróż bez barier
 Tłumacz Migam 
logo migam
A- A A+
A A A A
Infolinia: 616 500 106

Aktualności

XVI Dni Techniki Kolejowej w Ostrowie Wlkp.

04 września, 2023

XVI Dni Techniki Kolejowej organizowane przez Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Komunikacji RP Oddział w Ostrowie Wielkopolskim, zgromadziły w miniony weekend wielu sympatyków kolejnictwa.

Organizatorzy zadbali o to, aby nikt się nie nudził. Można było odwiedzić wystawy tematyczne na terenie zakładu PKP CARGO TABOR w Ostrowie Wielkopolskim, zobaczyć Izbę Tradycji Kolejowej, czy wziąć udział w konkursie wiedzy na temat kolejnictwa. Po zwiedzaniu, na głodnych czekały kiełbaski z grilla w kształcie parowozu! Ale zdecydowanie największym zainteresowaniem cieszyły się wyścigi drezyn kolejowych z napędem ręcznym.

Poza drezyną, na torze podstawiony był też nasz najnowszy pojazd 36WEh z napędem hybrydowym, który można było zobaczyć z bliska i zwiedzić w środku.

Nasze stanowisko również przyciągało wielu zainteresowanych, którzy dzielili się z nami swoimi kolejarskimi opowieściami. Ci młodsi chętnie pytali o to, jak aplikować o pracę w KW, a najmniejsi byli zachwyceni m.in. modelami pociągów do składania.

Dziękujemy za zaproszenie na to wydarzenie oraz za liczne miłe spotkania!