logo koleje wielkopolskie 32x32 Dodaj Koleje Wielkopolskie na pulpit Dodaj

Dodaj Koleje Wielkopolskie na pulpit, przeciągając ikonkę kłódki z paska adresu w wybrane miejsce na pulpicie.

Dodaj Koleje Wielkopolskie do ekranu startowego: wybierz menu , a następnie "Strona > Dodaj skrót do strony".

RODO
Podróż bez barier
 Tłumacz Migam 
logo migam
A- A A+
A A A A
Infolinia: 616 500 106

Aktualności

Wystawa „Człowiek i jego pasje” on line

16 maja, 2020

Od 8 maja w Galerii na Letnim w Poznaniu miała być prezentowana wystawa, – plon Konkursu Fotograficznego zorganizowanego w 2011 r. przez MDK w Turku. Niestety w związku z czasowym zamknięciem Dworca Letniego prezentacja wystawy przesuwa się w czasie.

„Człowiek i jego pasje” – ogólnopolski konkurs fotograficzny zorganizowany w 2011 r. przez MDK w Turku. Na konkurs wpłynęło 162 prac 19 autorów. Jury pod przewodnictwem Zdzisława Orłówskiego przyznało główne nagrody: Annie Jakubowskiej z Gdańska, Wojciechowi Domagale z Kielc, Marcinowi Waliniakowi z Goliny i Filipowi Marandzie z Łodzi.

Pierwszą nagrodą wyróżniliśmy pracę Anny Jakubowskiej „Na Orłowskim molo”. To przedziwna seria obrazów, przedstawiająca grupę ludzi miłośników pieszych wędrówek. Zdjęcia te przypominają wiejskie, zimowe sielanki niderlandzkiego mistrza Pietera Bruegla. Drugą nagrodę przyznaliśmy Wojciechowi Domagale za dwie fotografie związane z muzyką i majsterkowaniem. Ich atutem jest unikanie dosłowności poprzez posłużenie się detalem, symbolizującym sferę określonych zainteresowań i pasji. Trzecią nagrodę przyznaliśmy Marcinowi Waliniakowi, za pracę z zestawu o pasji obarczonej ryzykiem śmierci. Są też zestawy lub prace, które otrzymały wyróżnienia, a całość prac zakwalifikowanych do wystawy, tworzy ciekawą i różnorodną całość.

Zdzisław Orłowski (fragmenty ze wstępu do katalogu)

więcej : https://www.wbp.poznan.pl/fotografia/galeria-na-letnim/czlowiek-i-jego-pasje/#Cz%C5%82owiek%20i%20jego%20pasje