logo koleje wielkopolskie 32x32 Dodaj Koleje Wielkopolskie na pulpit Dodaj

Dodaj Koleje Wielkopolskie na pulpit, przeciągając ikonkę kłódki z paska adresu w wybrane miejsce na pulpicie.

Dodaj Koleje Wielkopolskie do ekranu startowego: wybierz menu , a następnie "Strona > Dodaj skrót do strony".

RODO
Podróż bez barier
 Tłumacz Migam 
logo migam
A- A A+
A A A A
Infolinia: 616 500 106

Aktualności

Wycieczka Tiktokerów do Wągrowca

03 kwietnia, 2023

1 kwietnia kojarzy się z żartami. Nic dziwnego, w końcu to Prima Aprilis, i od lat wszyscy prześcigają się w wykręcaniu najlepszych kawałów i psikusów. Pewnej grupie, która tego dnia zebrała się na Dworcu Głównym w Poznaniu także było do śmiechu, ale zupełnie z innego powodu. Całkiem poważnego. W końcu wygrana w konkursie Kolei Wielkopolskich to nie lada gratka.

Kilka tygodni temu na Tiktokowym koncie Kolei Wielkopolskich został ogłoszony konkurs pod hasłem „Moja droga do szkoły”. Żeby zachęcić użytkowników tej popularnej platformy, pracownicy Spółki sami pokazali, jak na co dzień wygląda ich droga do pracy. Zgodnie z oczekiwaniami otrzymaliśmy sporo filmików, które zostały oficjalnie zgłoszone do konkursu. Wybór tych najlepszych wcale nie należał do łatwych zadań, ale w końcu udało się wytypować 10. filmów.

Na Targach Edukacji, które odbywały się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, a na scenie głównej nastąpiło oficjalne wręczenie nagród wyróżnionym uczestnikom konkursu na TikTok’u  pod hasłem „Moja droga do szkoły”. Nagrody, w postaci voucher’ów na zwiedzanie nowoczesnego PUT’u Kolei Wielkopolskich we Wągrowcu oraz przejazd nowoczesnym symulatorem – na stanowisku maszynisty – wręczyli Pani Paulina Stochniałek – Członkini Zarządu Województwa Wielkopolskiego oraz Mikołaj Grzyb – Członek Zarządu Kolei Wielkopolskich.

– Najbardziej przekonał mnie sam symulator – mówi Maciej z Owińsk – To właśnie dla niego przez cały wieczór montowałem swój filmik. Bardzo zależało mi na tej nagrodzie – dodaje młody twórca. I udało się. 1 kwietnia uczestnicy konkursu mogli wykorzystać swoje vouchery, zwiedzić PUT w Wągrowcu i wcielić się w rolę maszynisty pod okiem naszych najlepszych instruktorów. Nie zabrakło zwycięzców z drugiego końca Polski, a dokładniej z Trójmiasta. – Synowi bardzo zależało, żeby przyjechać do Wągrowca i wykorzystać swój voucher – mówi pani Monika, mama Bartka – Jestem z niego dumna, że mu się udało i cieszę się z tej wycieczki. Przy okazji planujemy zwiedzić jeszcze Poznań – dodaje.

Nie zabrakło miłych rozmów przy słodkim poczęstunku i wręczenia paczek z gadżetami. Na koniec uczestnicy mogli podglądać pociąg 36WEhd w myjni, a radość była tym bardziej wielka, ponieważ tym pojazdem wycieczka wróciła do Poznania.