logo koleje wielkopolskie 32x32 Dodaj Koleje Wielkopolskie na pulpit Dodaj

Dodaj Koleje Wielkopolskie na pulpit, przeciągając ikonkę kłódki z paska adresu w wybrane miejsce na pulpicie.

Dodaj Koleje Wielkopolskie do ekranu startowego: wybierz menu , a następnie "Strona > Dodaj skrót do strony".

RODO
Podróż bez barier
 Tłumacz Migam 
logo migam
A- A A+
A A A A
Infolinia: 616 500 106

Aktualności

Współpraca polsko-niemiecka w ramach Partnerstwa Odry

30 maja, 2023

Posiedzenie „Okrągłego Stołu Komunikacyjnego”  Partnerstwa Odry w Poznaniu w dniach 25-26 maja 2023 r.

         

W dniu 26 maja br. , tj. w drugim dniu  posiedzenia „Okrągłego Stołu Komunikacyjnego”  Partnerstwa Odry w Poznaniu mieliśmy możliwość gościć w naszym Punkcie Utrzymania Taboru w Wągrowcu uczestników wspomnianego wyżej posiedzenia reprezentujących: Ministerstwo infrastruktury i Planowania Krajowego Brandenburgii (regionu partnerskiego Województwa Wielkopolskiego), Związku Komunikacyjnego Berlin – Brandenburgia, który jest organizatorem publicznego transportu zbiorowego na obszarze niemieckich Krajów Związkowych Berlina i Brandenburgii, Instytutu Rozwoju Terytorialnego we Wrocławiu oraz Ministerstwa Spraw Wewnętrznych RP.

Sieć ta obejmuje cztery zachodnie województwa Polski oraz czterech wschodnioniemieckie kraje związkowe. Jednym z celów współpracy jest polepszenie w zakresie transgranicznego regionalnego transportu kolejowego, co jest przedmiotem pracy Okrągłego Stołu Komunikacyjnego Partnerstwa Odry pod kierunkiem Związku Komunikacyjnego Berlin-Brandenburgia (VBB).

Goście z Polski i z Niemiec zostali zaproszeni przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego na posiedzenie „Okrągłego Stołu Komunikacyjnego”, który odbył się Poznaniu 25 maja. Dzień później, we współpracy z Kolejami Wielkopolskimi zorganizowana została wizyta w Wągrowcu, obejmująca prezentację naszej Spółki oraz zwiedzanie PUT.

Uczestnicy wydarzenia przyjechali do Wągrowca jednym z naszych pociągów, który odbył przejazd do samego Punktu Utrzymania Taboru. Na miejscu zostali powitani przez Prezesa Zarządu Spółki, Pana Marka Nitkowskiego oraz Dyrektora Technicznego, Rafała Jelenia, którzy następnie zaprezentowali działalność i osiągnięcia Spółki. W wystąpieniu wzięli również udział Włodzimierz Finke, Zastępca Dyrektora Departamentu Transportu oraz Sławomir Wiśniewski, Naczelnik Sekcji Utrzymania Taboru.

Kolejnym punktem spotkania było zwiedzanie Punktu Utrzymania Taboru. Odwiedzający poznali specyfikę pracy Dyspozytury, zobaczyli halę przeglądów oraz postojową, a także myjnię i punkt tankowania pojazdów. Nasi goście mieli również możliwość wypróbowania symulatora jazdy pociągiem pod okiem instruktora maszynisty.

Podczas zwiedzania pojawiało się wiele ciekawych pytań, a na koniec uczestnicy podkreślili, że są pod wielkim wrażeniem nie tylko samego obiektu, jego wyposażenia i możliwości, ale też sposobu w jaki Spółka wypracowała model funkcjonowania, w którym samodzielnie serwisuje pojazdy.

Kierujemy podziękowania do Departamentu Transportu UMWW za możliwość zaproszenia przedstawicieli Partnerstwa Odry.

Szczegóły na stronie: http://www.partnerstwo-odra.eu/