logo koleje wielkopolskie 32x32 Dodaj Koleje Wielkopolskie na pulpit Dodaj

Dodaj Koleje Wielkopolskie na pulpit, przeciągając ikonkę kłódki z paska adresu w wybrane miejsce na pulpicie.

Dodaj Koleje Wielkopolskie do ekranu startowego: wybierz menu , a następnie "Strona > Dodaj skrót do strony".

RODO
Podróż bez barier
 Tłumacz Migam 
logo migam
A- A A+
A A A A
Infolinia: 616 500 106

Aktualności

Wieziemy Talenty – TRAKO 2023

22 września, 2023

W piątek, 22 września 2023 roku, punktualnie o godzinie 5:26 ze stacji Poznań Główny wyruszył w stronę Gdańska pociąg specjalny uruchomiony przez Koleje Wielkopolskie. Na pokładzie pociągu znalazło się blisko 400 uczniów z wielkopolskich szkół średnich oraz uczelni wyższych.

Uczniowie odwiedzą Dni Kariery, który odbywają się w ramach Targów TRAKO. W ramach Dnia Kariery wystawcy zaprezentują najciekawsze oferty pracy, staży i praktyk. Głównym celem spotkań będzie możliwość bezpośredniej wymiany informacji oraz wzajemnych oczekiwań, pracodawców i pracobiorców, także w perspektywie wyboru kierunku studiów, ich specjalizacji czy też studiów doktoranckich.

Podczas całego dnia będzie można wziąć udział w prelekcjach oraz warsztatach dedykowanych osobom poszukującym pracy w branży. Dzięki międzynarodowemu charakterowi Targów będzie to również szansa na zapoznanie się nie tylko z polskimi projektami realizowanymi dla transportu szynowego.

Uczestnicy będą mogli również nieodpłatnie zwiedzić ekspozycję wystawienniczą TRAKO, która doskonale obrazuje aktualny stan rozwoju branży, a przede wszystkim prezentuje najnowsze, innowacyjne rozwiązania technologiczne.

W planie znajduje się także odwiedzenie wspólnego stanowiska Związku Samorządowych Przewoźników Kolejowych, w tym Kolei Wielkopolskich.

Pociąg powrotny wyjedzie z Gdańska Głównego o godzinie 17:42.