logo koleje wielkopolskie 32x32 Dodaj Koleje Wielkopolskie na pulpit Dodaj

Dodaj Koleje Wielkopolskie na pulpit, przeciągając ikonkę kłódki z paska adresu w wybrane miejsce na pulpicie.

Dodaj Koleje Wielkopolskie do ekranu startowego: wybierz menu , a następnie "Strona > Dodaj skrót do strony".

RODO
Podróż bez barier
 Tłumacz Migam 
logo migam
A- A A+
A A A A
Infolinia: 616 500 106

Aktualności

Wielkopolskie łączą Wielkopolskę – wakacyjne i niedzielne wycieczki rowerowe

01 lipca, 2022

Od pewnego czasu Koleje Wielkopolskie wskazują na rower, jako środek lokomocji idealnie kompatybilny z pociągiem, nie tylko w realizacji koniecznych, codziennych przejazdów do szkoły/ pracy, lecz także podczas rekreacyjnych wypadów za miasto. Letnia aura doskonale sprzyja podróżom rowerowym, zarówno tym dalszym, jak i bliższym.

W dziale Turystyka: Rowerem po Wielkopolsce zawarliśmy szczegółowe opisy 15 tras rowerowych wokół Poznania – to propozycje wycieczek bliższych, krótszych, łatwiejszych, zawartych w Pierścieniu Rowerowym wokół Poznania. Wystarczy wysiąść na jednej z początkowych stacji jakiejkolwiek trasy KW, aby w ciągu 3-5 godzin wycieczki odkryć piękno przyrody lub poczuć atmosferę poszukiwacza przygód w bliższych okolicach Poznania. Każdy opis wycieczki składa się z trzech elementów: mapy okolic z zaznaczonym przebiegiem trasy wycieczki, tekstowego opisu przybliżającego główne atrakcje i charakterystyczne punkty na trasie oraz kodu QR prowadzącego do śladu GPS zapisanego na mapie Google.

Wycieczki bardziej technicznie wymagające, zdecydowanie dłuższe pogrupowane są wzdłuż ogólnopolskich szlaków rowerowych. Pokażemy, gdzie najprościej podjechać naszą koleją, aby w pełni spenetrować długi, liczący aż 1500 km Wielkopolski System Szlaków Rowerowych.

Co tydzień w piątek na FB i IG KW będziemy proponować trasę jednej wycieczki. Proponujemy wyjazdy niedzielne, aby nie kolidowały z przejazdami osób do pracy. Poprzez wskazania punktów stycznych z mapy rowerowej ze stacjami kolejowymi KW zasugerujemy jak przesiadać się, aby najprościej, a zarazem najpełniej odkryć piękno i bogatą historię ziemi wielkopolskiej.

Zaproponujemy najciekawsze miejsca godne odwiedzin, te które na pewno nie zawiodą wytrawnych podróżników. Nadchodzą wakacje – czas odpoczynku i zabawy; wystarczą tylko 2 bilety- dla Ciebie i Twego roweru, aby przywieźć ze sobą moc wrażeń. Zakup biletów na określoną trasę tam/z powrotem umożliwia wielokrotne wsiadanie/wysiadanie na danej trasie. Zatem – letnia przygodo witaj! Do zobaczenia na szlaku: zarówno rowerowym, jak i kolejowym.

Wielkopolskie łączą Wielkopolskę.