logo koleje wielkopolskie 32x32 Dodaj Koleje Wielkopolskie na pulpit Dodaj

Dodaj Koleje Wielkopolskie na pulpit, przeciągając ikonkę kłódki z paska adresu w wybrane miejsce na pulpicie.

Dodaj Koleje Wielkopolskie do ekranu startowego: wybierz menu , a następnie "Strona > Dodaj skrót do strony".

RODO
Podróż bez barier
 Tłumacz Migam 
logo migam
A- A A+
A A A A
Infolinia: 616 500 106

Aktualności

Wielkopolska Do Poznania – wakacyjne pomysły na podróże

10 czerwca, 2020
Wielkopolska Do Poznania – wakacyjne pomysły na podróże
Wielkopolskie łączą Wielkopolskę
Oto nasza propozycja wyjazdów na pierwszy dłuższy wakacyjny weekend 11 – 14.06.  Hasło #Zostańwdomu zastępujemy hasłem Wielkopolska Do Poznania – oczywiście z Kolejami Wielkopolskimi. Kilkadziesiąt obiektów do odwiedzenia: historycznych, sakralnych i leśnych oraz 31 Questów do rozwiązania. Jest z czego wybierać! Dla ułatwienia planowania podróży podaliśmy wykaz najciekawszych otwartych już miejsc, zlokalizowanych wzdłuż naszych linii.
Najnowszy rozkład jazdy  znajdziecie w zakładce Liniowe rozkłady jazdy, a najwygodniejszy zakup biletu to zakup przez komórkę za pomocą aplikacji mPay, SkyCash lub KOLEO lub przez stronę biletwielkopolski.pl
Wielkopolska Do Poznania – wakacyjne pomysły na podróże

Poznań  

Muzeum Powstania Wielkopolskiego 1918-19, Muzeum Poznańskiego Czerwca 1956, Brama Poznania Ichot, Muzeum Bambrów Poznańskich,  Muzeum Narodowe, Wzgórze  Przemysława, Archikatedra Poznańska,  Palmiarnia, Park Cytadela, Ogród Botaniczny,  Malta, Rezerwat Krajobrazowy Meteoryt Morasko, Jezioro Kierskie, Jezioro Rusałka, Termy Poznańskie.
Questy: 

Linia Poznań – Kutno

Muzeum Pszczelarstwa w Swarzędzu, Muzeum Regionalne im. Dzieci Wrzesińskich we Wrześni, Kościół i klasztor franciszkanów w Koninie;  Ścieżka w koronach drzew w Poznaniu – Antoninek, Jezioro Słupeckie,  Park Wodny w Swarzędzu, Park Wodny w Koninie.
Quest    

Linia Poznań – Mogilno

Skansen Miniatur Szlaku Piastowskiego  w Pobiedziskach Letnisko, Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie, Katedra Gnieźnieńska i Muzeum Archidiecezji Gnieźnieńskiej, Parowozownia Gniezno;  Park Botaniczny w Biskupicach,  Rezerwat leśny Las Liściasty – Promno,  Park Wodny w Gnieźnie.
Questy  

Linia Poznań – Gołańcz  

Piramida Łakińskiego  w Wągrowcu, Opactwo Cystersów w Wągrowcu, Zamek w Gołańczy;  Wieża widokowa – Dziewicza Góra – Czerwonak, Arboretum w Zielonce – Murowana Goślina, Park Wodny w Wągrowcu, Aquapark Koziegłowy, Rezerwat leśny Dębina w  Wągrowcu.
Questy

Linia Poznań – Piła

Zabytkowa zabudowa w Golęczewie, Ratusz w Rogoźnie, Muzeum Stanisława Staszica, Rezerwat krajobrazowy Meteoryt Morasko – Złotniki ,  Park Łazienki w Obornikach, Rezerwat krajobrazowy „Kuźnik – Piła, Park na Wyspie na Gwdzie, Aqua Park w Suchym Lesie.
Questy

Linia Poznań – Zbąszynek

Starówka i Ratusz, Synagoga w Buku,  Sanktuarium Matki Bożej Bukowskiej  w Buku, Osadnictwo olęderskie, Muzeum Wikliniarstwa i Chmielarstwa,  Zoo w Nowym Tomyślu, Zamek w Zbąszyniu; trasy turystyczne w lasach palędzko- zakrzewskich –Dopiewo,  Jezioro Błędno i spływy kajakowe w Zbąszyniu.
Quest

Linia Poznań – Wolsztyn

Luboński Szlak Architektury Przemysłowej w Luboniu, Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno- Spożywczego w Szreniawie, Wielkopolskie Muzeum Pożarnictwa w Rakoniewicach, Parowozownia Wolsztyn, Skansen Budownictwa Ludowego, Zespół Pałacowo- Parkowy oraz Muzeum Regionalne w Wolsztynie;  Wielkopolski Park Narodowy  – Stęszew / Szreniawa, Jezioro Wolsztyńskie, Park miejski i drzewo z diabełkami w Wolsztynie.
Quest

Linia Poznań- Krotoszyn

Arboretum i Muzeum w Kórniku, Ratusz w Środzie Wlk.; Jezioro Średzkie , Ratusz i Zamek w Koźminie Wlk., Ratusz, Bazylika mniejsza, Pałac Gałeckich w Krotoszynie ; w odległości 4km od Krotoszyna Rezerwat leśny buczyna Helenopol i  w odległości 7 km Rezerwat Dąbrowa Smoszew.
Questy

Linia Poznań – Kępno

Pałac Radziwiłłów w Antoninie, Ratusz Zamek i pobernardyński Zespół Klasztorny w Ostrzeszowie, Ratusz i dawny Sąd, Synagoga,  Dworzec Kolejowy w Kępnie;  Rezerwat Wydymacz   – Antonin, Wyspa Kazimierzowska w Ostrzeszowie.
Quest

Linia Poznań – Kalisz

Centrum Baśni i Legend Kaliskich oraz Lokacji Miasta Dorotka w Kaliszu, Muzeum Okręgowe Ziemi Kaliskiej, Cmentarz żydowski o Budynek Talmud Tory w Kaliszu;  Aqua Park w Kaliszu, Kaliski Gród Piastów Zawodzie, Park miejski w  Kaliszu.
Quest

Linia Leszno – Zbąszynek

Muzeum okręgowe i  Zoo  w Lesznie, Dwór w Krzycku Wielkim, Pałac w Włoszakowicach; Konwaliowy Szlak Kajakowy – Boszkowo.
Questy

Linia Leszno – Ostrów Wlkp.

Pałac w Pawłowicach, Ratusz w Poniecu, kościół św. Idziego w Krobii, Pałac w Pępowie , Ratusz, Konkatedra, Synagoga ,Muzeum Miasta w Ostrowie Wlk.;   Rezerwat florystyczny Mszar Bogdaniec  – Dzierżanów ,  Rezerwat leśny Dąbrowa Smoszew  – Gorzupia , Park miejski w Ostrowie Wlk..
Questy

Linia Gniezno – Jarocin

Gniezno i Września opisane na powyższych liniach, Pałac w Czerniejewie, Pałac w Miłosławiu , Spichlerz Polskiego Rocka w Jarocinie, Ratusz, Zamek i Pałac Radolińskich  w Jarocinie  ; Park w Czerniejewie, Park w Miłosławiu, Rezerwat leśny Czeszewski las  –  Miłosław / Orzechowo, Żerkowsko- czeszewski Park Krajobrazowy – Żerków,   Park miejski w Jarocinie,  Park Wodny w Jarocinie.
Questy