logo koleje wielkopolskie 32x32 Dodaj Koleje Wielkopolskie na pulpit Dodaj

Dodaj Koleje Wielkopolskie na pulpit, przeciągając ikonkę kłódki z paska adresu w wybrane miejsce na pulpicie.

Dodaj Koleje Wielkopolskie do ekranu startowego: wybierz menu , a następnie "Strona > Dodaj skrót do strony".

RODO
Podróż bez barier
 Tłumacz Migam 
logo migam
A- A A+
A A A A
Infolinia: 616 500 106

Aktualności

Uroczystość 10-lecia uruchomienia pierwszego pociągu Kolei Wielkopolskich

02 września, 2021

31 sierpnia 2021 na terenie historycznego Dworca Letniego w Poznaniu odbyło się uroczyste spotkanie poświęcone obchodom 10-lecia uruchomienia pierwszego pociągu Kolei Wielkopolskich.

Przybyłych gości powitał Zarząd Spółki, Prezesi Marek Nitkowski oraz Mikołaj Grzyb, którzy wspólnie przypomnieli najważniejsze wydarzenia minionej dekady związane z powstaniem
i rozwojem Kolei Wielkopolskich. Nie zabrakło wspomnień i andegdot, ale przede wszystkim, zgromadzeni mieli możliwość przekonania się, jak dużo udało nam się osiągnąć przez te 10 lat.

„Nie osiągnęlibyśmy dzisiejszych wyników, gdyby nie nasi pracownicy” – podkreślił Prezes Marek Nitkowski, doceniając wysiłki całej załogi.

 

Zarząd spółki przemawia podczas Jubileuszu

Obecny na uroczystości Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Wojciech Jankowiak, podkreślał też znaczenie rozwoju firmy i zapowiedział dalsze inwestycje.

„Zaczynaliśmy bardzo skromnie, dziś to jest bardzo duży organizm, ponad 800 osób zatrudnionych, ale takie są potrzeby i takie są wymogi. Nie ukrywam, że jako samorząd pod adresem nowej perspektywy unijnej planujemy nowe zakupy, jeśli chodzi o tabor, bo jego ciągle jest jeszcze za mało” – mówił Wojciech Jankowiak.

Wicemarszałek Jankowiak wraz z Zarządem Spółki KW

Na uroczystości obecni byli również przedstawiciele innych spółek branży kolejowej, z którymi na co dzień współpracujemy i dzięki którym możemy sprawnie realizować zadania powierzone nam przez Organizatora przewozów. Mieliśmy zatem okazję świętować ten dzień wspólnie z przedstawicielami PKP PLK S.A., Urzędu Transportu Kolejowego, PKP S.A. Oddziału Gospodarowania Nieruchomościami w Poznaniu, POLREGIO, Parowozowni Wolsztyn, ZTM i MPK w Poznaniu, a także reprezentacją Starostwa Powiatowego w Poznaniu. Nie zabrakło także delegacji związków zawodowych oraz przedstawicieli spośród pracowników Spółki. Podczas wydarzenia, oprócz gratulacji i podziękowań, wręczono okolicznościowe upominki – jednym z nich był autorski rysunek Andrzeja Mleczki.

Przedstawiciele PKP PLK odbierają pamiątkowe obrazy

Wiceprezes wręcza obraz Wicemarszałkowi Województwa

Kulminacyjnym i najbardziej widowiskowym punktem wydarzenia był przyjazd pociągu EN76, oklejonego grafiką okolicznościową przedstawiającą historię i rozwój Kolei Wielkopolskich. Zgromadzeni na peronie 4B goście mogli z bliska prześledzić oś czasu zaprezentowaną na pociągu.

Wjazd oklejonego pociągu na peron

 

Goście uroczystości przed pociągiem

Spotkanie zakończyły wywiady z dziennikarzami oraz chwila na wspomnienia i rozmowy
w gronie zaproszonych osób. Wszyscy zgodnie życzyli sobie dalszych 10 lat dobrej współpracy i wielu kolejnych powodów do świętowania.

Drużyna konduktorska przed oklejonym pociągiem

 

Dwa pociągi przy peronie 4B