logo koleje wielkopolskie 32x32 Dodaj Koleje Wielkopolskie na pulpit Dodaj

Dodaj Koleje Wielkopolskie na pulpit, przeciągając ikonkę kłódki z paska adresu w wybrane miejsce na pulpicie.

Dodaj Koleje Wielkopolskie do ekranu startowego: wybierz menu , a następnie "Strona > Dodaj skrót do strony".

RODO
Podróż bez barier
 Tłumacz Migam 
logo migam
A- A A+
A A A A
Infolinia: 616 500 106

Aktualności

Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu „Podróż za 100 milionów uśmiechów”

22 maja, 2023

27 kwietnia 2023 roku przeszedł do historii spółki i na stałe wpisał się w kalendarium najważniejszych wydarzeń firmy. Tego właśnie dnia, na pokładzie biało-czerwonego pojazdu, podróżował 100-milionowy pasażer. Z tej okazji wręczono pasażerom prezenty i ogłoszono konkurs fotograficzny.  Uroczyste ogłoszenie jego zwycięzców odbyło się w Bramie Poznania ICHOT w dniu 19 maja 2023 roku.

Ten wyjątkowy dzień był świetną okazją do uhonorowania kreatywności i talentu uczestników konkursu. Podczas uroczystości mogliśmy poznać wszystkich uczestników, którzy są również stałymi klientami Kolei Wielkopolskich. Na wszystkich zaproszonych gości czekał smaczny poczęstunek i możliwość wymiany zdań i podzielenia się doświadczeniami z podróży po Wielkopolsce. Oczywiście na pokładach pojazdów Kolei Wielkopolskich.

Ponad 60 prac zgłoszono na konkurs. Najlepszy okazał się kolaż wykonany z kilkudziesięciu zdjęć, a nagroda główna trafiła do Pauliny Kasprzak. – Kiedy w kwietniu został ogłoszony konkurs, to policzyłam, że nasza Julka jechała pociągiem 100. raz. To był dla nas znak, że mamy wziąć udział w konkursie  – mówi zadowolona laureatka – Bardzo się cieszymy, że są połączenia z Rokietnicą. To właśnie tam dojeżdżamy do męża do pracy i tak powstawały poszczególne zdjęcia – dodaje. Okazuje się, że mała podróżniczka z każdym miesiącem chętniej podróżuje pociągami, jest ciekawa świata. – Od samego początku wiedziałam, jak będzie wyglądała nasza praca konkursowa – mówi dumna mama – Liczne zdjęcia Julki uśmiechniętej w pociągu idealnie pasowały do tematu „Podróż za 100 milionów uśmiechów”. Zwyciężczyni otrzymała kwartalny bilet na przejazdy Kolejami Wielkopolskimi.

Dwa kolejne miejsca na podium zostały nagrodzone miesięcznym biletem na przejazdy Kolejami Wielkopolskimi. Pozostałym uczestnikom konkursu wręczono zestawy pakietów z gadżetami. Nagrody wręczali Wojciech Jankowiak, Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego, Marek Nitkowski – Prezes Zarządu spółki Koleje Wielkopolskie oraz Mikołaj Grzyb, Członek Zarządu Kolei Wielkopolskich. – Nadesłane prace są dowodem na to, że nasze pojazdy nie tylko ułatwiają życie, ale także są doskonałym obiektem do sesji fotograficznych – mówi Wojciech Jankowiak, Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego – Cieszy nas ten wynik 100 milionowego pasażera, a także poziom nadesłanych prac. Takie spotkania to także doskonała okazja do wymiany zdań i opinii – dodaje. W kuluarach rozmowom nie było końca. – Wyróżniliśmy 12 prac w naszym konkursie – opowiada Dariusz Kaszyński, naczelnik wydziału promocji i marketingu Kolei Wielkopolskich – Największą niespodzianką dla naszych laureatów było przygotowanie wystawy zwycięskich prac w łączniku nad Cybiną, z pięknym widokiem na wiadukt kolejowy,  którym regularnie przejeżdżają nasze pojazdy – dodaje.