logo koleje wielkopolskie 32x32 Dodaj Koleje Wielkopolskie na pulpit Dodaj

Dodaj Koleje Wielkopolskie na pulpit, przeciągając ikonkę kłódki z paska adresu w wybrane miejsce na pulpicie.

Dodaj Koleje Wielkopolskie do ekranu startowego: wybierz menu , a następnie "Strona > Dodaj skrót do strony".

RODO
Podróż bez barier
 Tłumacz Migam 
logo migam
A- A A+
A A A A
Infolinia: 616 500 106

Aktualności

Turystyczne gry terenowe w powiecie poznańskim

02 czerwca, 2020
Turystyczne gry terenowe w powiecie poznańskim

Zbliżają się wakacje. Wprawdzie nadal musimy zachowywać względy bezpieczeństwa i uważać na zagrożenia wynikające z rozprzestrzeniania się koronawirusa, to jednak od pewnego czasu możemy już rozwijać swoje pasje turystyczne. W tym trudnym okresie najlepiej robić to we własnej okolicy.

Mieszkańcom powiatu poznańskiego, choć nie tylko, chcemy zaproponować zabawę pod nazwą „Na tropie skarbów”, w której każdy może zostać turystycznym detektywem. To zabawa w plenerze bez ograniczeń wiekowych.

Zadaniem tropicieli jest przejście sześciu dowolnych questów funkcjonujących w powiecie poznańskim i znalezienie znajdującego tam się skarbu. Jest nim specjalna pieczęć, której odcisk należy umieścić na Karcie Przygody. Po zebraniu sześciu takich „skarbów”, po wcześniejszym umówieniu się, można się udać do siedziby Starostwa Powiatowego w Poznaniu (Wydział Promocji i Aktywności Społecznej) po upominki.

Pociągami Kolei Wielkopolskich dotrzesz na wybrane trasy questów do:

Potrzebne informacje oraz zasady zabawy wyjaśnione są tutaj.

Akcję „Na tropie skarbów” organizują powiat poznański i Poznańska Lokalna Organizacja Turystyczna we współpracy z Wojewódzką Biblioteką Publiczną i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu oraz Kolejami Wielkopolskimi.