logo koleje wielkopolskie 32x32 Dodaj Koleje Wielkopolskie na pulpit Dodaj

Dodaj Koleje Wielkopolskie na pulpit, przeciągając ikonkę kłódki z paska adresu w wybrane miejsce na pulpicie.

Dodaj Koleje Wielkopolskie do ekranu startowego: wybierz menu , a następnie "Strona > Dodaj skrót do strony".

RODO
Podróż bez barier
 Tłumacz Migam 
logo migam
A- A A+
A A A A
Infolinia: 616 500 106

Aktualności

Targi TRAKO 2023

25 września, 2023

W dniach 19-22 września 2023 r. w Gdańsku odbyły się targi kolejowe – TRAKO.   To największe i najbardziej prestiżowe w Polsce oraz drugie w Europie spotkanie branży transportu szynowego. W 15. jubileuszowej edycji Targów wzięło udział ponad 600 wystawców z 30 krajów. Wśród wystawców nie zabrakło spółki Koleje Wielkopolskie.

Targi TRAKO to doskonała okazja do nawiązywania kontaktów z innymi przewoźnikami, co może przynieść korzyści w postaci potencjalnych partnerstw, współpracy czy wymiany doświadczeń – mówi Mikołaj Grzyb, członek zarządu spółki Koleje Wielkopolskie –  Mogliśmy się spotkać z wieloma przedstawicielami branży kolejowej, w ramach wspólnego stoiska Związku Samorządowych Przewoźników Kolejowych – dodaje. Przewoźnicy samorządowi są dla siebie źródłem wiedzy oraz partnerami, którzy wspierają się poprzez wymianę doświadczeń techniczno-eksploatacyjnych w procesie eksploatacji, napraw i serwisowania pojazdów kolejowych, ale także działań marketingowych. Opierają się na sprawdzonych przez siebie rozwiązaniach technicznych i konstrukcyjnych. Konsultują się również podczas tworzenia ofert przewozowych, aby jeszcze lepiej odpowiadać na potrzeby rynku i pasażerów. Stoisko znajdowało się w atrakcyjnym miejscu i było dobrze rozlokowane. To dzięki współpracy i zaangażowaniu wszystkich spółek, Związek stworzył  jedno z najlepszych stoisk na targach TRAKO.

Targi to także doskonała okazja do spotkań z obecnymi partnerami biznesowymi – mówi Dariusz Kaszyński, Naczelnik Wydziału Promocji i Marketingu spółki Koleje WielkopolskieMogliśmy omówić współpracę, przedstawić nowe pomysły, projekty czy rozważyć potencjalne rozwinięcie współpracy – dodaje. W trakcie targów TRAKO uczestniczyliśmy w różnego rodzaju spotkaniach branżowych, seminariach i prezentacjach. To cenne źródło wiedzy i możliwość zdobycia nowych informacji dotyczących trendów w branży kolejowej. Targi to doskonałe miejsce do promocji spółki Koleje Wielkopolskie jako nowoczesnego przewoźnika i odpowiedzialnego pracodawcę.

 WIEZIEMY TALENTY

Podczas Targów Kolejowych TRAKO 2023 swoją czwartą edycję miały Dni Edukacji i Kariery w branży transportu szynowego. Koleje Wielkopolskie z tej okazji przygotowały specjalny pociąg, który 22 września nad ranem wyruszył z Poznania do Gdańska. – Zainteresowanie było tak duże, że musieliśmy przygotować podwójny skład – mówi Marek Nitkowski, prezes spółki Koleje WielkopolskieMłodzi ludzie mogli bliżej przyjrzeć się branży kolejowej, nawiązać ciekawe relacje i zapoznać się z ofertą pracy, praktyk i staży – dodaje.  Późnym popołudniem pociąg wyruszył z powrotem do Poznania – Pierwszy raz brałem udział w tych targach i muszę powiedzieć, że jestem pod ogromnym wrażeniem – mówi Karol z technikum w PoznaniuZ tego co widziałem, to wszyscy są zadowoleni. Wracamy nie tylko z gadżetami, ale także z ciekawymi ofertami pracy i stażu – dodaje.

WYRÓŻNIENIA

Na ręce Marka Nitkowskiego, prezesa spółki Koleje Wielkopolskie zostało złożone wyróżnienie za udział w kampanii „Kolejowe ABC”. Statuetka trafiła do Poznania i codziennie będzie nam przypominała o tym, że bezpieczeństwo to nasz wspólny cel. Spółka Koleje Wielkopolskie została także doceniona w konkursie „Firma Kolejowa Odpowiedzialna Społecznie”, organizowanego przez Stowarzyszenie na rzecz Interoperacyjności i Rozwoju Transportu Szynowego oraz ASTE Sp. z o.o. we współpracy z Międzynarodowymi Targami Gdańskimi (Targami TRAKO). Ideą konkursu jest promocja idei społecznej odpowiedzialności biznesu oraz firm, które tę ideę wcielają w życie. Tym bardziej jesteśmy dumni, że nasze działania zostały docenione.

TRAKO 2023

TRAKO 2023 TRAKO 2023

TRAKO 2023 TRAKO 2023