logo koleje wielkopolskie 32x32 Dodaj Koleje Wielkopolskie na pulpit Dodaj

Dodaj Koleje Wielkopolskie na pulpit, przeciągając ikonkę kłódki z paska adresu w wybrane miejsce na pulpicie.

Dodaj Koleje Wielkopolskie do ekranu startowego: wybierz menu , a następnie "Strona > Dodaj skrót do strony".

RODO
Podróż bez barier
 Tłumacz Migam 
logo migam
A- A A+
A A A A
Infolinia: 616 500 106

Aktualności

Skład na medal

13 lipca, 2022

Ogromny wysiłek, zacięta walka i wielkie serce zostawione na boisku – drużyna Kolei Wielkopolskich spisała się – i to dosłownie  –  na medal! Za nami kolejna odsłona turniejów piłkarskich branży kolejowej, które odbyły się w Bydgoszczy i Iławie. Jeśli mowa o pierwszym z nich czyli Mistrzostwach Polski Branży Kolejowej w Piłce Nożnej w Bydgoszczy – start naszej drużyny w rozgrywkach można uznać za rozgrzewkę. Zdecydowanie bardziej sprzyjające okazały się boiska położone nad pięknym jeziorem Jeziorak. Drużyna Kolei Wielkopolskich zajęła III miejsce!

W bydgoskim turnieju do rywalizacji stanęło 16 drużyn, które przyjechały nad Brdę z całej Polski. W każdej z 4 grup rywalizowały ze sobą po 4 drużyny. Ostatecznie Mistrzem Polskiej Branży Kolejowej w Piłkę Nożną w roku 2022 została Rawicka Fabryka Wyposażenia Wagonów „Rewag”. Drużyna Kolei Wielkopolskich swoją przygodę z turniejem zakończyła w ćwierćfinałach, pokonując wcześniej takie drużyny jak KOW Kuźnia Ostrów Wielkopolski czy PESA Bydgoszcz i zajmując drugie miejsce w grupie C.

Zdecydowanie lepiej nasi piłkarze spisali się podczas XXIII Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Prezesa PKP S.A. i Prezydenta ZZM, który odbył się 23-24 czerwca w Iławie. W zmaganiach sportowych spotkały się 24 drużyny piłkarskie z całej Polski.

„Musieliśmy wyciągnąć wniosku po poprzednim turnieju. Mecze w Bydgoszczy nie do końca ułożyły się po naszej myśli, dlatego wiedzieliśmy, że musimy dać z siebie wszystko podczas turnieju w Iławie” – mówi Marian Latański, zawodnik Kolei Wielkopolskich. „Pierwszy mecz, który rozegraliśmy w czwartek z CT Śląski zremisowaliśmy, natomiast dwa kolejne spotkania rozegrane z POLREGIO Bydgoszcz oraz CT Południowy zakończyły się naszym zwycięstwem” – dodaje.

W ćwierćfinale drużyna Kolei Wielkopolskich zmierzyła się na boisku z drużynami CT Wschodni oraz PKP S.A. wygrywając te spotkania i zajmując pierwsze miejsce w grupie. Półfinałowy mecz został rozegrany z CT Północy. Zawodnicy Kolei Wielkopolskich, pomimo ogromnego trudu włożonego w to spotkanie i walki do samego końca, musieli tym razem uznać przewagę rywala. Nie osłabiło to jednak ich zapału, i mecz o trzecie miejsce z IC północny wygrali 1:0.

Słowa uznania należą się całej drużynie, która wspólnie zapracowała na ten sukces. Z pewnością przyczynili się do tego: strzelec 5 bramek – Damian Bilski, dla którego turniej w Iławie był pierwszym w składzie Kolei Wielkopolskich, a także bramkarz Marcel Rembowicz. Wielkie brawa dla całej drużyny!

 

Fot: Koleje Wielkopolskie / kolejnapilke.pl