logo koleje wielkopolskie 32x32 Dodaj Koleje Wielkopolskie na pulpit Dodaj

Dodaj Koleje Wielkopolskie na pulpit, przeciągając ikonkę kłódki z paska adresu w wybrane miejsce na pulpicie.

Dodaj Koleje Wielkopolskie do ekranu startowego: wybierz menu , a następnie "Strona > Dodaj skrót do strony".

RODO
Podróż bez barier
 Tłumacz Migam 
logo migam
A- A A+
A A A A
Infolinia: 616 500 106

Aktualności

Rowerem po Wielkopolsce

26 marca, 2021
Z początkiem wiosny, wraz z „Fundacją – Polska na rowerze” oraz powiatem poznańskim, przygotowaliśmy dziesiątki propozycji wycieczek kolejowo-rowerowych. Prezentacja bliższych wypraw wokół Poznania oraz dalszych eskapad po całej Wielkopolsce znajduje się w sekcji Turystyka, Rowerem po Wielkopolsce.
Grafika prezentująca 8 szlaków rowerowych Wielkopolski
Zakładkę Rowerem po Wielkopolsce podzieliliśmy na trzy części:
  1. Rowerem wokół Poznania – prezentujemy tu bliższe wyprawy wokół Poznania, podążając śladem jednego z 8. głównych szlaków rowerowych Wielkopolski.
  2. Wielkopolski System Szlaków Rowerowych – przedstawimy jak 7 pozostałych wielkopolskich szlaków rowerowych koreluje się z kolejowymi szlakami i przystankami Kolei Wielkopolskich w skali całego województwa.
  3.  Zasady podróży z rowerem – trzecia część jest technicznym miejscem mówiącym na jakich zasadach podróżujemy koleją z towarzyszącym nam rowerem.

Jak to działa? Dojeżdżamy do wybranego miejsca na rowerze, a wracamy pociągiem; lub odwrotnie. Historia, przyroda, turystyka w zasięgu każdego… roweru. Pełna korelacja pociągu z rowerem, w myśl hasła Wielkopolskie łączą Wielkopolskę.