logo koleje wielkopolskie 32x32 Dodaj Koleje Wielkopolskie na pulpit Dodaj

Dodaj Koleje Wielkopolskie na pulpit, przeciągając ikonkę kłódki z paska adresu w wybrane miejsce na pulpicie.

Dodaj Koleje Wielkopolskie do ekranu startowego: wybierz menu , a następnie "Strona > Dodaj skrót do strony".

RODO
Podróż bez barier
 Tłumacz Migam 
logo migam
A- A A+
A A A A
Infolinia: 616 500 106

Aktualności

Rodzinne Podróże „Pod Parą” – Ostrów Wlkp.

16 września, 2021

W minioną sobotę – 11 września 2021 r. – wyruszyliśmy do Ostrowa Wielkopolskiego w ramach tegorocznej edycji Rodzinnych Podróży. Dzięki zaangażowaniu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego, Pana Wojciecha Jankowiaka – Wicemarszałka Województwa Wielkopolskiego oraz Gminnego Ośrodka Kultury w Komornikach,  GOSiR w Komornikach, Wójta Gminy Komorniki, Domu Kultury Stokrotka i Parafii pw. J. Śląskiej w Poznaniu zainteresowane osoby mogły ponownie poznać piękne zakątki naszego województwa. W tym roku odwiedziliśmy Ostrów Wielkopolski.

Uczestniczy mieli okazję poznać historię Ostrowa Wlkp, osób związanych z tą miejscowością oraz odwiedzić największe atrakcje.

Po zwiedzaniu Ostrowa Wlkp. przyszedł czas na powrót do Poznania, jednak nie był to koniec atrakcji jakie zostały przygotowane dla uczestników wydarzenia. Z Poznania pociągiem prowadzonym trakcją parową udaliśmy się do Muzeum Narodowego Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie, gdzie nastąpiło podsumowanie tegorocznego wyjazdu.