logo koleje wielkopolskie 32x32 Dodaj Koleje Wielkopolskie na pulpit Dodaj

Dodaj Koleje Wielkopolskie na pulpit, przeciągając ikonkę kłódki z paska adresu w wybrane miejsce na pulpicie.

Dodaj Koleje Wielkopolskie do ekranu startowego: wybierz menu , a następnie "Strona > Dodaj skrót do strony".

RODO
Podróż bez barier
 Tłumacz Migam 
logo migam
A- A A+
A A A A
Infolinia: 616 500 106

Aktualności

Relacja z XXVII Parady Parowozów

21 sierpnia, 2023

Po dwóch latach przerwy miłośnicy kolei ponownie mogli obejrzeć widowiskową Paradę Parowozów, która jest wizytówką Wolsztyna. 19 sierpnia w Parowozowni Wolsztyn pojawiły się tłumy odwiedzających.

Parada Parowozów w Wolsztynie jest jednym z ważniejszych wydarzeń kolejowych w Polsce i unikatową imprezą w skali Europy. Impreza ostatni raz odbyła się w 2019 r. z udziałem miłośników kolei z całego świata. Na tory wyjechało sześć maszyn – Pt47-65 z Parowozowni Wolsztyn, ENERGIE 507 z Luksemburga, TUBIZE z Belgii, 01 509 z Niemiec, 555.0153 z Czech – tzw. „Czeski Express” oraz drezyna kolejowa Warszawa M20.

Nie trudno było przewidzieć, że na XXVII Paradę Parowozów ściągną prawdziwe tłumy. W tym jednym dniu w Wolsztynie można było doświadczyć niecodziennego widoku – zabytkowe lokomotywy z Polski i zagranicy, które przyjeżdżają do Wolsztyna, to okazja, by z bliska zobaczyć te majestatyczne maszyny.

Natomiast w strefie promocyjnej goście mogli odwiedzić nasze stanowisko, dowiedzieć się więcej o naszych usługach i zdobyć ciekawe gadżety. Spotkaliśmy wielu naszych naszych pasażerów, którzy w miłych słowach chwalili sobie podróżowanie pociągami KW. Dziękujemy za wszystkie odwiedziny i do zobaczenia za rok!

Zobaczcie, jak się wspólnie bawiliśmy.