logo koleje wielkopolskie 32x32 Dodaj Koleje Wielkopolskie na pulpit Dodaj

Dodaj Koleje Wielkopolskie na pulpit, przeciągając ikonkę kłódki z paska adresu w wybrane miejsce na pulpicie.

Dodaj Koleje Wielkopolskie do ekranu startowego: wybierz menu , a następnie "Strona > Dodaj skrót do strony".

RODO
Podróż bez barier
 Tłumacz Migam 
logo migam
A- A A+
A A A A
Infolinia: 616 500 106

Aktualności

„Przeżyj to sam!” – wydarzenie w ramach kampanii Bezpieczny Przejazd

22 czerwca, 2022

23 czerwca, na przejeździe kolejowo-drogowym, zostanie przeprowadzona symulacja wypadku oraz akcji służb ratowniczych, którą będzie można oglądać w czasie rzeczywistym na specjalnej platformie internetowej i FB. Wszystko to w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. „Bezpieczny Przejazd”, której celem jest zwiększanie świadomości dotyczącej bezpieczeństwa na przejazdach kolejowo-drogowych oraz korzystania z Żółtej Naklejki PLK.

Po raz pierwszy będzie możliwość uczestnictwa na żywo w zderzeniu pociągu z osobowym vanem dzięki bezpośredniej transmisji online z wnętrza uderzonego pojazdu! Osiem kamer rejestrujących zdarzenie oraz specjalna kamera 360 VR umieszczona we wnętrzu pojazdu oddadzą prawdziwy przebieg uderzenia. Mamy nadzieję, że to doświadczenie podziała na wyobraźnię widzów na tyle, że sami nigdy nie dopuszczą do niebezpiecznej sytuacji na przejeździe kolejowo-drogowym.

Akcja „Bezpieczny Przejazd”, której Koleje Wielkopolskie są od wielu lat Partnerem, ma na celu podniesienie świadomości uczestników ruchu drogowego na temat zagrożeń na przejazdach kolejowo-drogowych oraz wskazanie odpowiednich zachowań w sytuacjach zagrożenia. Dlatego też widzowie będą mogli obejrzeć nie tylko symulację zablokowania samochodu pomiędzy rogatkami, lecz także pokaz awaryjnego wyłamania rogatki oraz zapoznają się z instrukcją posługiwania się systemem #ŻółtaNaklejkaPLK.

Relację ze zdarzenia wypadku będzie można śledzić online 23.06.22 od godz.10.30 na stronach: https://bezpieczny-przejazd.pl/zderzenie https://www.facebook.com/bezpieczny.przejazd/ https://www.instagram.com/bezpieczny_przejazd/

Plakat informujący o wydarzeniu