logo koleje wielkopolskie 32x32 Dodaj Koleje Wielkopolskie na pulpit Dodaj

Dodaj Koleje Wielkopolskie na pulpit, przeciągając ikonkę kłódki z paska adresu w wybrane miejsce na pulpicie.

Dodaj Koleje Wielkopolskie do ekranu startowego: wybierz menu , a następnie "Strona > Dodaj skrót do strony".

RODO
Podróż bez barier
 Tłumacz Migam 
logo migam
A- A A+
A A A A
Infolinia: 616 500 106

Aktualności

Prezentacja nowego rozkładu jazdy pociągów

04 grudnia, 2023

W piątek, 1 grudnia na Dworcu Letnim w Poznaniu odbyła się konferencja prasowa Kolei Wielkopolskich, podczas której zaprezentowaliśmy najważniejsze zmiany w nowym rozkładzie jazdy pociągów, który wchodzi w życie od 10 grudnia.

Wśród zaproszonych gości był Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego – Pan Wojciech Jankowiak, który zadeklarował uruchomienie dodatkowych połączeń na trasach Poznańskiej Kolei Metropolitalnej. Wraz z nowym rozkładem jazdy ma się pojawić więcej pociągów na trasach do i z Poznania. Na wszystkich liniach Kolei Wielkopolskich ruszy 15 dodatkowych par pociągów.

– W godzinach szczytu komunikacyjnego konieczne jest zagęszczenie siatki połączeń. 15 dodatkowych pociągów, jakie będą uruchomione od 10 grudnia, będzie stanowiło dodatkową alternatywę dla Wielkopolan – mówi Wojciech Jankowiak, Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego – Zwiększamy liczbę kursów, co nie oznacza, że mamy więcej pojazdów. To po prostu efekt optymalizacji wykorzystania taboru – dodał.

Na krótkich dystansach dojdą zatem nowe, dodatkowe pociągi – do Opalenicy dwie pary w ciągu doby, do Szamotuł dwie pary, do Obornik, Pobiedzisk i Kostrzyna – po trzy, a do Środy Wlkp., Czempinia i Kościana – po jednej.

Samorząd Województwa Wielkopolskiego  przeznaczy większe środki na transport kolejowy. Ze środków marszałkowskich w nadchodzącym roku budżet na kolej ma wynieść 350 mln złotych.