logo koleje wielkopolskie 32x32 Dodaj Koleje Wielkopolskie na pulpit Dodaj

Dodaj Koleje Wielkopolskie na pulpit, przeciągając ikonkę kłódki z paska adresu w wybrane miejsce na pulpicie.

Dodaj Koleje Wielkopolskie do ekranu startowego: wybierz menu , a następnie "Strona > Dodaj skrót do strony".

RODO
Podróż bez barier
 Tłumacz Migam 
logo migam
A- A A+
A A A A
Infolinia: 616 500 106

Aktualności

#POWSTANIEna102 – Kampania dedykowana 102. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego

16 grudnia, 2020

Koleje Wielkopolskie łączą Wielkopolskę, dlatego też z przyjemnością włączamy się w popularyzację świetnej inicjatywy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego i gorąco zachęcamy do wspólnego świętowania.

#POWSTANIEna102

1 grudnia ruszyła kampania dedykowana 102. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego i trwać będzie do 27.12. Z uwagi na sytuację epidemiczną obchody rocznicowe przebiegać będą inaczej niż dotychczas – częściowo przenoszą się w przestrzeń wirtualną, ale fakt ten nie zwalnia nas z aktywności i zaangażowania. Wspólne świętowanie można śledzić na www.27grudnia.pl, fanpage @27grudnia-PowstanieWielkopolskie, na kanale YouTube Powstanie Wielkopolskie 1918-1919. I oczywiście na stronie Kolei Wielkopolskich i w naszych mediach społecznościowych.

„Przenieśmy nasze świętowanie do przestrzeni wirtualnej, oddajmy hołd naszym bohaterom indywidualnie, ale przecież RAZEM. Niech każda rocznica wybuchu zwycięskiego zrywu będzie świętem, z okazji którego wysyłamy bliskim życzenia. Stwórzmy nowy, patriotyczny zwyczaj. Wielkopolski” – zachęca inicjator akcji Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego i zapowiada obchody 102. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego, które przebiegać będą pod hasłem #POWSTANIEna102. Każdy z nas, indywidualnie lub w grupach, może uczestniczyć w jednej lub w czterech akcjach: #ŻYCZENIAna102,#BIEGAMYna102,#ŚPIEWAMYna102 i #MALIPOWSTAŃCYna102. Pierwszych 3 podróżnych, którzy prześlą nam zdjęcia, dokumentujące udział we wszystkich czterech inicjatywach nagrodzimy zestawami gadżetów Kolei Wielkopolskich.

 

#ŻYCZENIAna102

Złóżmy życzenia sobie i Wielkopolsce z okazji rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Życzenia można przesłać poprzez webankietę dostępną na stronie www.27grudnia.pl w dniach od 3 – 20 grudnia. Zachęcamy, by w życzeniach pojawiły się biało-czerwone akcenty, takie jak kotyliony, emblematy, przebrania lub kartki z hasłem #POWSTANIEna102. Materiały będą publikowane na stronie www.27grudnia.pl, a z najciekawszych prac powstanie film, który będzie miał swoją premierę 27 grudnia za pośrednictwem fanpage’a @27grudnia-PowstanieWielkopolskie na portalu Facebook oraz kanale You Tube – Powstanie Wielkopolskie 1918-1919.

 

#BIEGAMYna102

Propozycja dla lubiących aktywne świętowanie! Wszystkich, którzy lubią biegać zachęcamy do uczczenia 102. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego poprzez pokonanie symbolicznego dystansu 1918 metrów – czyli liczby odzwierciedlającej rok wybuchu powstania. I chociaż ze względu na trwającą pandemię osoby podejmujące wyzwanie pobiegną same, to jednak w ten sposób wejdą do świętującej WSPÓLNOTY! Zastrzyk energii gwarantowany! 27 grudnia efekt wspólnego wyzwania opublikowany zostanie w postaci wielkiej galerii biegaczy oraz pełnej listy startowej na stronie www.27grudnia.pl. Każdy z uczestników otrzyma okolicznościowy dyplom od Marszałka Województwa Wielkopolskiego oraz specjalne nakładki na facebookowe zdjęcia profilowe nawiązujące do 102. rocznicy Powstania Wielkopolskiego.

 

#ŚPIEWAMYna102

Dla wszystkich lubiących wspólne śpiewanie. Na facebookowym fanpage’u @27grudnia-PowstanieWielkopolskie 27 grudnia zostanie zaprezentowane premierowe wykonanie powstańczej pieśni „Marsylianka Wielkopolska” w nowej aranżacji z udziałem wielkopolskich artystów. Oddajmy hołd naszym bohaterom i razem odśpiewajmy tę pieśń.

 

#MALIPOWSTAŃCYna102

Akcja przeznaczona dla najmłodszych. Zachęcamy nauczycieli oraz dzieci przedszkolne i wczesnoszkolne (klasy I-IV) do wykonania w ramach zajęć zdalnych (bądź w innej formie np. w przedszkolu) powstańczej rogatywki techniką origami. Pomocą w wykonaniu zadania służyć będzie instruktażowy film, wzbogacony nie tylko o wskazówki, jak wykonać powstańcze nakrycie głowy, ale i o najciekawsze fakty z historii niepodległościowego zrywu, przedstawione w dostępnej dla dzieci formie. Prace najmłodszych Wielkopolan zostaną opublikowane w galerii zdjęć na stronie www.27grudnia.pl w dniu 27 grudnia.

 

Drodzy Wielkopolanie, a czego Państwo życzą sobie i Wielkopolsce 102 lata od wybuchu zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego? Zachęcamy do wspólnego świętowania!

https://www.umww.pl/powstaniena102-1-grudnia-rusza-kampania-dedykowana-102-rocznicy-wybuchu-powstania-wielkopolskiego