logo koleje wielkopolskie 32x32 Dodaj Koleje Wielkopolskie na pulpit Dodaj

Dodaj Koleje Wielkopolskie na pulpit, przeciągając ikonkę kłódki z paska adresu w wybrane miejsce na pulpicie.

Dodaj Koleje Wielkopolskie do ekranu startowego: wybierz menu , a następnie "Strona > Dodaj skrót do strony".

RODO
Podróż bez barier
 Tłumacz Migam 
logo migam
A- A A+
A A A A
Infolinia: 616 500 106

Aktualności

Podróż Kolejami Wielkopolskimi Nosorożca Rogatka po Pyrkowej Krainie

25 maja, 2023

To był dzień pełen wrażeń dla dzieci z Przedszkola nr 90 w Poznaniu, które wraz z sierżantem Pyrkiem i Nosorożcem Rogatkiem wybrały się na krótką wycieczkę Kolejami Wielkopolskimi.

Po przyjeździe na Dworzec Główny sierżant Pyrek, Nosorożec Rogatek oraz przedstawicielka Kolei Wielkopolskich omówili z dziećmi najważniejsze kwestie dotyczące m.in. bezpieczeństwa, przechodzenia przez tory, zasady zachowania się na peronach oraz w pociągach. Jednak na tym nie koniec atrakcji. Na Dworcu Letnim na dzieci czekały liczne niespodziankami.

Przedszkolaki wzięły udział w zajęciach Kolejowe ABC II, których bohaterem jest sympatyczny nosorożec Rogatek. Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, a potem ustawiły się w kolejce po autografy i zdjęcia ze swoim – jak same mówiły – „idolem”.

Po zajęciach dzieci mogły wraz z przedstawicielem kolei zwiedzić jeden z pociągów Kolei Wielkopolskich i chociaż na chwilę wcielić się w rolę maszynisty.

Nasi mali przyjaciele mieli również okazję przyjrzeć się z bliska pracy policjantów, posłuchać wskazówek na temat bezpieczeństwa nie tylko na peronach ale także podczas poruszania się po drodze.  Nie mogło zabraknąć kwestii dotyczących bezpiecznego zachowania dzieci podczas zbliżających się wakacji.

Na zakończenie przedszkolaki mogły wsiąść do policyjnego radiowozu oraz zobaczyć sprzęt wykorzystywany w codziennej pracy policjantów.

Jesteśmy pod wrażeniem wiedzy jaką posiadały dzieci w kwestii bezpieczeństwa.

BRAWO Przedszkole nr 90!

Dziękujemy za wspaniały dzień wypełniony uśmiechem i radością!