logo koleje wielkopolskie 32x32 Dodaj Koleje Wielkopolskie na pulpit Dodaj

Dodaj Koleje Wielkopolskie na pulpit, przeciągając ikonkę kłódki z paska adresu w wybrane miejsce na pulpicie.

Dodaj Koleje Wielkopolskie do ekranu startowego: wybierz menu , a następnie "Strona > Dodaj skrót do strony".

RODO
Podróż bez barier
 Tłumacz Migam 
logo migam
A- A A+
A A A A
Infolinia: 616 500 106

Aktualności

Pociąg do sztuki – rozstrzygnięcie konkursu

15 września, 2021

W dniu 14 września podczas wystawy prac na Dworcu Letnim rozstrzygnięty został nasz konkurs na plakat „Koleje Wielkopolskie – pociąg do sztuki”. Podczas wydarzenia obecni byli autorzy prac z osobami towarzyszącymi, Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Pan Wojciech Jankowiak, Zarząd Spółki Koleje Wielkopolskie w osobach Pana Marka Nitkowskiego – Prezesa Zarządu oraz Pana Mikołaja Grzyba – Członka Zarządu.

Wydarzenie rozpoczęło się o godz. 12. Zgromadzonych gości przywitał Mikołaj Grzyb – Członek Zarządu Spółki koleje Wielkopolskie, następnie całe wydarzenie poprowadził przewodniczący Jury – Pan Szymon Chwalisz –  Malarz, Grafik, Ilustrator, Rysownik, Absolwent WPA – UAM w Kaliszu. Wyspecjalizowany w technice malarskiej – aerografu. Twórca i autor „Woodstockowych Gitar” – ręcznie malowanych instrumentów, na których portretuje artystów występujących na Przystanku Woodstock. Gitary te co roku licytowane są podczas aukcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Od kilku lat jego obrazy olejne wystawiane są w domach aukcyjnych DESA, oraz GaleryStore. Autor kilku wystaw autorskich w kraju, oraz zagranicznych wystaw zbiorowych m.in. w Hiszpanii, Anglii i Francji.

Celem tegorocznej, pierwszej edycji naszego konkursu artystycznego, jest promowanie młodych artystów, miłośników sztuki. Pragniemy mieć swój wkład w stworzeniu na nowo społecznej wrażliwości na sztukę, która ze względów epidemiologicznych stała się mniej dostępna. Chcemy zachęcać zarówno młodszych jak i starszych do tworzenia i przedstawiania swoich prac szerokiej publiczności, a jednym z miejsc, gdzie prace mogą być eksponowane są pociągi Kolei Wielkopolskich.

Konkurs wystartował w dniu 2 czerwca br. Prace można było nadsyłać do 31 lipca. Zadaniem konkursowym było wykonanie plakatu wyrażającego temat „Koleje Wielkopolski – pociąg do sztuki”, który z jednej strony miał nawiązywać do naszego tegorocznego jubileuszu – 10 lat od uruchomienia pierwszego pociągu, a z drugiej, który nie będzie zanadto ograniczał twórców – powiedział Szymon Chwalisz.

Z ponad setki nadesłanych prac, z których każda prezentowała bardzo wysoki poziom artystyczny wyróżnionych zostało 10 prac, ponadto wyłonionych zostało 2 laureatów i zwycięzca. Pierwsze miejsce zdobyła praca Pani Wikotrii Cienciały, drugie miejsce praca Pani Anny Bonikowskiej, trzecie natomiast Pana Marcina Plewy. Wyróżnione zostały natomiast prace Pani Moniki Szczygieł, Matyldy Lewandowskiej, Karoliny Salamon, Anety Lazurek, Anny Bojanowskiej, Aleksandry Musiał, Agnieszki Rymuszki, Pana Grzegorza Adamskiego, Arkadiusza Ujmy, Adama Szebesczyka. Zwycięskie prace zobaczyć można w pociągach Kolei Wielkopolskich oraz w terminie do 30 września w holu Dworca Poznań Gł. Ponadto w dniach od 4 do 17 października na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, od 18 do 31 października na terenie Starego Browaru w Poznaniu, następnie z pracami odwiedzimy m. in. Luboń, Murowaną Goślinę, Wolsztyn i Kościan. O szczegółach kolejnych wystaw będziemy informować za pośrednictwem naszych profili w mediach społecznościowych.

Nagroda 1: Pani Wiktoria Cienciała:

Nagroda 2: Pani Anna Bonikowska

Nagroda 3: Pan Marcin Plewa

Wyróżnienie: Pan Adam Szebesczyk:

Wyróżnienie: Pani Agnieszka Rymuszka

Wyróżnienie: Pani Aleksandra Musiał

Wyróżnienie: Pani Aneta Lazurek

Wyróżnienie: Pani Anna Bojanowska

Wyróżnienie: Pan Arkadiusz Ujma

Wyróżnienie: Pan Grzegorz Adamski

Wyróżnienie: Pani Karolina Salamon

Wyróżnienie: Pani Matylda Lewandowska

Wyróżnienie: Pani Monika Szczygieł