logo koleje wielkopolskie 32x32 Dodaj Koleje Wielkopolskie na pulpit Dodaj

Dodaj Koleje Wielkopolskie na pulpit, przeciągając ikonkę kłódki z paska adresu w wybrane miejsce na pulpicie.

Dodaj Koleje Wielkopolskie do ekranu startowego: wybierz menu , a następnie "Strona > Dodaj skrót do strony".

RODO
Podróż bez barier
 Tłumacz Migam 
logo migam
A- A A+
A A A A
Infolinia: 616 500 106

Aktualności

Piknik na Fest

12 czerwca, 2023

W tym roku Samorząd Województwa Wielkopolskiego świętuje 25. urodziny. Z tej okazji Marszałek Województwa Wielkopolskiego Pan Marek Woźniak zaprosił Wielkopolan do wspólnej zabawy na „Pikniku na Fest”. Warsztaty artystyczne, spotkania z ciekawymi ludźmi, konkursy z nagrodami i symulator stanowiska maszynisty w namiocie Kolei Wielkopolskich, to tylko część atrakcji, które czekały na Wielkopolan.

Na stoisku Kolei Wielkopolskich czekała drużyna konduktorska. Jakub i Andżelika witali uśmiechami przybyłych gości. – To miłe spotkać się z naszymi pasażerami w innych okolicznościach natury – przekonuje Jakub, konduktor – Dzisiaj nie sprawdzamy, a rozdajemy bilety i całe morze gadżetów – dodaje. Największym powodzeniem cieszyły się wiatraczki, modele pociągu do składania, breloki, smycze i ciągnące krówki. – Dzisiaj do Poznania przyjechaliśmy Kolejami Wielkopolskimi – mówi pan Piotr z Wolsztyna – Taka zabawa i ciekawe koncerty to idealny pomysł na spędzenie czasu z rodziną. A jak ma się jeszcze powrót do domu za darmo, to czego chcieć więcej? – dodaje zadowolony pasażer. Stoisko Kolei Wielkopolskich odwiedziły setki osób. Wśród nich było kilkaset pasażerów, którzy przychodzili podstemplować swoje bilety i skorzystać z oferty darmowego powrotu do domu. – To miły prezent od Urzędu Marszałkowskiego – mówi pani Paulina z Nowego Tomyśla – Zazwyczaj to jubilat otrzymuje prezenty, a dzisiaj jest odwrotnie – dodaje.

Po raz kolejny pracownikom Kolei Wielkopolskich towarzyszyli studenci Politechniki Poznańskiej z Koła Naukowego Inżynierów Transportu Publicznego – Lubimy wspólne eventy z Kolejami Wielkopolskimi – mówi Konrad Wolański – Cieszymy się, że nasz symulator jest atrakcją dla małych i dużych miłośników kolei – dodaje z uśmiechem. Kolejka do symulatora ustawiała się aż do godziny 19:00. Ostatni „maszynista” wyruszył w swoją podróż tuż przed rozpoczęciem koncertów. – Pracownicy wydziału promocji i marketingu Kolei Wielkopolskich mają bardzo intensywny czas – mówi Mikołaj Grzyb, członek zarządu Kolei Wielkopolskich – Na szczęście nie brakuje nam ani zapału, ani pomysłów na to, by pozytywnie zaskakiwać naszych pasażerów i odwiedzających nasz stoisko gości. Dobrze się czujemy na tego typu wydarzeniach. Lubimy rozmawiać, a także wsłuchiwać się w głosy naszych podróżnych – dodaje.

Na scenie na Cytadeli wystąpili: Mezo, Bibobit, Organek i Agnieszka Chylińska. – Mam mniej lat niż Samorząd – mówi Ania, studentka AWF w Poznaniu – Mogę powiedzieć, że nie znam innego świata jak ten „samorządowy”. Cieszę się, że studiuje i mieszkam w Poznaniu. A dzisiejsze koncerty to prawdziwy strzał w dziesiątkę – dodaje uradowana poznanianka.

Piknik odwiedziło ponad 10 tysięcy osób. –  Cieszę się, że przyjęliście Państwo nasze zaproszenie, i że wspólnie spędzimy miłe popołudnie i wieczór. Pamiętajcie o nas, poznajcie nas, bo wszyscy razem tworzymy samorząd województwa, a naszą rolą jest tylko gospodarzyć tę naszą wspólnotą, która obejmuje cały region i wszystkich jego mieszkańców – mówi Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego. To święto nas wszystkich, naszej wspólnoty. Będziemy się od teraz spotykać co roku – zapowiedział.