logo koleje wielkopolskie 32x32 Dodaj Koleje Wielkopolskie na pulpit Dodaj

Dodaj Koleje Wielkopolskie na pulpit, przeciągając ikonkę kłódki z paska adresu w wybrane miejsce na pulpicie.

Dodaj Koleje Wielkopolskie do ekranu startowego: wybierz menu , a następnie "Strona > Dodaj skrót do strony".

RODO
Podróż bez barier
 Tłumacz Migam 
logo migam
A- A A+
A A A A
Infolinia: 616 500 106

Aktualności

Piknik na FEST! w Poznaniu i Kaliszu – skorzystaj z bezpłatnego powrotu pociągiem

19 czerwca, 2024

Marszałek województwa wielkopolskiego oraz Koleje Wielkopolskie serdecznie zapraszają na wyjątkowe wydarzenia z okazji 20-lecia Polski w Unii Europejskiej. 22 czerwca w Poznaniu na Cytadeli i 29 czerwca w Kaliszu na Polach Marsowych odbędzie się Piknik na FEST! Wstęp na oba pikniki jest darmowy.

Tegoroczny Piknik na FEST! to prawdziwa gratka dla miłośników muzyki. Na scenie wystąpią takie gwiazdy, jak Karaś/Rogucki, LemON, Sorry Boys oraz Fisz Emade Tworzywo. Koncerty rozpoczną się o godzinie 17:30, a piknik dużo wcześniej – o 12:00.

W Miasteczku Samorządowym uczestnicy dowiedzą się więcej o działalności samorządu województwa oraz wezmą udział w licznych piknikowych atrakcjach. W Strefie Europejskiej zaprezentowane zostaną programy unijne i inwestycje w Wielkopolsce. Odbędą się też warsztaty z rozpoznawania flag państw europejskich, lekcje języków obcych i konkurs „Zgadnij, skąd jestem?”. Podczas pikniku będzie można też zadbać o zdrowie i skorzystać z konsultacji ze specjalistami.

Odbędą się warsztaty dotyczące recyklingu i zero waste, obserwacji nieba oraz robienia wianków. Dla aktywnych uczestników przygotowano Wielkopolską Olimpiadę z zawodami w judo, wioślarstwie, kolarstwie, szermierce i skimboardingu oraz prezentację zawodników na tegoroczne igrzyska w Paryżu. Służby mundurowe zaprezentują policyjne samochody z UE, symulatory zderzeń i dachowania oraz samochód wodorowy.

Organizatorzy nie zapomnieli o najmłodszych, dla których przygotowano szeroki wachlarz atrakcji, m.in: warsztaty z budowania rakiety, warsztaty plastyczne, sportowe czy teatralne.

Piknik na FEST! to także świetna okazja do poznania lokalnej historii i tradycji. Uczestnicy będą mieli możliwość dowiedzenia się więcej o budowie nowego Muzeum Powstania Wielkopolskiego oraz o genezie tego zwycięskiego zrywu. Prezentowane będą również tradycyjne stroje wielkopolskie i sylwetki wybitnych pisarzy z regionu.

Zarówno w Poznaniu, jak i w Kaliszu zachęcamy do odwiedzenia stanowiska Kolei Wielkopolskich. Zwłaszcza tych, którzy przyjadą na piknik pociągiem regionalnym Kolei Wielkopolskich lub POLREGIO, ponieważ będzie można skorzystać z oferty specjalnej i bezpłatnie wrócić pociągiem do stacji wyjazdu. Uczestnicy pikniku, którzy będą posiadać ważny, jednorazowy bilet z dnia wydarzenia (także w formie elektronicznej) i zgłoszą się na stoisko KW (od 12:00 do 17:30), otrzymają poświadczenie do biletu.

Zapoznaj się z Warunkami oferty specjalnej