logo koleje wielkopolskie 32x32 Dodaj Koleje Wielkopolskie na pulpit Dodaj

Dodaj Koleje Wielkopolskie na pulpit, przeciągając ikonkę kłódki z paska adresu w wybrane miejsce na pulpicie.

Dodaj Koleje Wielkopolskie do ekranu startowego: wybierz menu , a następnie "Strona > Dodaj skrót do strony".

RODO
Podróż bez barier
 Tłumacz Migam 
logo migam
A- A A+
A A A A
Infolinia: 616 500 106

Aktualności

Piknik na FEST! 2024 w Kaliszu

01 lipca, 2024

Koleje Wielkopolskie miały okazję brać udział w wyjątkowym wydarzeniu z okazji 20-lecia przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Piknik na FEST! odbył się 29 czerwca 2024 roku na Polach Marsowych w Kaliszu. Jest to drugie po Poznaniu miasto w Wielkopolsce, w którym odbył się Piknik. Tematem przewodnim tegorocznego pikniku było 20-lecie członkostwa Polski, a także Wielkopolski, w Unii Europejskiej.

Piknik ruszył już od godziny 12:00, natomiast koncerty rozpoczęły się o godzinie 17:30. Na scenie pojawili się Karaś/Rogucki, LemON, Sorry Boys oraz Fisz Madej Tworzywo. Mieszkańcy mogli odwiedzić miasteczko samorządowe, skorzystać z badań medycznych, czy możliwość nauki języków obcych. Oczywiście nie zabrakło twórczych warsztatów oraz atrakcji dla najmłodszych.

Uczestnicy byli zachęcani do odwiedzenia stoiska Kolei Wielkopolskich, gdzie czekały na nich wyjątkowe gadżety wraz ze specjalną atrakcją, a mianowicie fotobudką.
Odwiedzający mogli zrobić sobie pamiątkowe filmiki oraz zdjęcia. Dodatkowo została przygotowana specjalna oferta dla osób, które dotarły na piknik pociągiem Kolei Wielkopolskich lub POLREGIO. Mogli oni wrócić bezpłatnie do stacji wyjazdu, jeśli posiadali ważny, jednorazowy bilet z dnia wydarzenia i zgłosili się na stoisko Kolei Wielkopolskich między 12:00 a 17:30, aby otrzymać poświadczenie.

Przypomnijmy, że podczas ubiegłorocznego pikniku świętowaliśmy 25-lecie Samorządu Województwa Wielkopolskiego. Obchodzona w tym roku 20. rocznica wstąpienia Polski do Unii Europejskiej jest dobrą okazją, żeby przypomnieć i pokazać, jak fundusze unijne wpłynęły na działania samorządu, rozwój regionu i poprawę warunków życia Wielkopolanek i Wielkopolan.

Organizatorem Pikniku był Samorząd Województwa Wielkopolskie.