logo koleje wielkopolskie 32x32 Dodaj Koleje Wielkopolskie na pulpit Dodaj

Dodaj Koleje Wielkopolskie na pulpit, przeciągając ikonkę kłódki z paska adresu w wybrane miejsce na pulpicie.

Dodaj Koleje Wielkopolskie do ekranu startowego: wybierz menu , a następnie "Strona > Dodaj skrót do strony".

RODO
Podróż bez barier
 Tłumacz Migam 
logo migam
A- A A+
A A A A
Infolinia: 616 500 106

Aktualności

Pamiętaj o podstawowych zasadach bezpieczeństwa

14 lutego, 2024
Ważny komunikat

W związku z pojawiającymi się sytuacjami dotyczącymi niebezpiecznych zachowań młodzieży, zwłaszcza w kontekście jazdy na tyłach składów pociągów, apelujemy o zachowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Nastolatki, zafascynowane nowymi doświadczeniami i szukając ekscytacji, podejmują niebezpieczne próby jazdy na tyłach pojazdów komunikacji miejskiej oraz kolejowej. To nie tylko narażenie życia i zdrowia samych młodych ludzi, ale również zagrożenie dla innych pasażerów.

Apelujemy do wszystkich rodziców i opiekunów oraz społeczności o podjęcie działań mających na celu zwrócenie uwagi młodzieży na konsekwencje takiego zachowania. Edukacja oraz rozmowy na temat bezpieczeństwa w komunikacji miejskiej i kolejowej są kluczowe, aby zapobiec możliwym tragediom. Zwracamy się do Państwa z gorącym apelem dotyczącym ważnego tematu bezpieczeństwa naszych dzieci. Zwiększoną liczbę niebezpiecznych zachowań obserwujemy przede wszystkim w okresie ferii zimowych i wakacji letnich. Jest to nie tylko poważne zagrożenie dla życia i zdrowia naszych dzieci, ale również dla innych pasażerów oraz personelu kolejowego.

Prosimy o poświęcenie czasu na rozmowę z dziećmi na temat konsekwencji takiego zachowania oraz przypomnienie im o bezpieczeństwie podczas podróży. Warto podkreślić, że tego typu praktyki są nielegalne i niezwykle ryzykowne. Mogą wystąpić poważne obrażenia ciała, a nawet śmierć.

Wspólnie, poprzez świadomość i działanie, możemy chronić naszą młodzież i zapewnić im bezpieczne warunki podróży oraz zabawy.