logo koleje wielkopolskie 32x32 Dodaj Koleje Wielkopolskie na pulpit Dodaj

Dodaj Koleje Wielkopolskie na pulpit, przeciągając ikonkę kłódki z paska adresu w wybrane miejsce na pulpicie.

Dodaj Koleje Wielkopolskie do ekranu startowego: wybierz menu , a następnie "Strona > Dodaj skrót do strony".

RODO
Podróż bez barier
 Tłumacz Migam 
logo migam
A- A A+
A A A A
Infolinia: 616 500 106

Aktualności

Otwórz się na Wakacje z Kolejami Wielkopolskimi

20 lipca, 2021

W tym roku po raz drugi zachęcamy naszych Podróżnych do odkrywania zakątków Wielkopolski w naszym cotygodniowym cyklu wakacyjnym, który tym razem prezentujemy pod hasłem „Otwórz się na Wakacje z Kolejami Wielkopolskimi”. Od początku lipca, co piątek zapraszamy do wybranej miejscowości w naszym regionie. Opisujemy najciekawsze atrakcje turystyczne, zabytki i ciekawostki.

Grafika promująca Wakacje z Kolejami Wielkopolskimi

Wielkopolska kryje wiele perełek, które warto poznać bliżej, a my zachęcamy do odwiedzenia tych miejsc w prosty i wygodny sposób – pociągiem Kolei Wielkopolskich. Na stronie znajdziecie specjalną zakładkę Wakacje z KW, gdzie można przeczytać wszystkie dotychczas opublikowane wpisy. Nowe miejscowości pojawiają się co tydzień również na naszym profilu na Facebook-u.

W zakładce Turystyka znaleźć można również inne pomysły na aktywne spędzanie czasu podczas wakacji. Polecamy przygotowane we współpracy z portalem Polska na rowerze propozycje wycieczek rowerowych wraz z interaktywną mapą tras rowerowych powiązanych z liniami kolejowymi KW. Rower jest środkiem lokomocji idealnie kompatybilnym z pociągiem zarówno w realizacji codziennych przejazdów, lecz także podczas rekreacyjnych wypadów za miasto. Na stronie Rowerem po Wielkopolsce prezentujemy trzy działy:

  • Rowerem wokół Poznania – bliższe wyprawy wokół Poznania, podążając śladem jednego z 8 głównych szlaków rowerowych Wielkopolski, wzdłuż Pierścienia Rowerowego Dookoła Poznania.
  • Wielkopolski System Szlaków Rowerowych – korelacja wielkopolskich szlaków rowerowych z trasami kolejowymi i przystankami Kolei Wielkopolskich w skali całego województwa.
  • Zasady podróży z rowerem – przypomnienie, na jakich zasadach podróżujemy koleją z rowerem.

Zachęcamy również do wyjazdów na kemping koleją, gdyż obok wycieczek pieszo-rowerowych kolej jest najbardziej ekologiczną formą podróżowania. Wiemy, że dla wszystkich miłośników natury jest to argument kluczowy, mający pierwszoplanowe znaczenie. Wszelkie informacje na ten temat zawarliśmy na stronie Kolej na kempingi, która powstała w kooperacji z Wielkopolską Organizacją Turystyczną.