logo koleje wielkopolskie 32x32 Dodaj Koleje Wielkopolskie na pulpit Dodaj

Dodaj Koleje Wielkopolskie na pulpit, przeciągając ikonkę kłódki z paska adresu w wybrane miejsce na pulpicie.

Dodaj Koleje Wielkopolskie do ekranu startowego: wybierz menu , a następnie "Strona > Dodaj skrót do strony".

RODO
Podróż bez barier
 Tłumacz Migam 
logo migam
A- A A+
A A A A
Infolinia: 616 500 106

Aktualności

Obchody 105. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego

14 grudnia, 2023

26 grudnia, w ramach obchodów 105. rocznicy Wybuchu Powstania Wielkopolskiego, zgodnie z naszą wieloletnią tradycją zapraszamy na uroczystą inscenizację przyjazdu Ignacego Jana Paderewskiego do Poznania. Wydarzenie odbędzie się przy Dworcu Letnim w Poznaniu i rozpocznie się o godzinie 16:00. 

Wybitnego Polaka przywitają zgromadzeni na Dworcu Letnim poznaniacy i goście, a następnie wykonany zostanie Mazurek Dąbrowskiego. Uroczystość wzbogaci wspólne śpiewanie pieśni powstańczych oraz kolęd. Część artystyczną uatrakcyjni również przypomnienie historii przyjazdu Paderewskiego do Poznania.

Organizatorami wydarzenia są: Samorząd Województwa Wielkopolskiego wraz z Chórem Nauczycieli im. I. J. Paderewskiego oraz Wielkopolskie Muzeum Niepodległości, Miasto Poznań i Koleje Wielkopolskie.

Dla wszystkich chętnych organizujemy przejazd zabytkowym pociągiem z Parowozowni Wolsztyn w relacji Poznań Główny – Swarzędz – Poznań Główny. Pociąg wyruszy z Dworca Letniego (peron 9) o godz. 16:57. Bilety na przejazd pociągiem w cenie 10 zł (tam i z powrotem) można zakupić przez Internet, za pośrednictwem naszego serwisu: wielkopolskiebilety.pl

UWAGA! Sprzedaż biletów rozpocznie się 15.12.2023 o godz. 10:00.

Poniżej rozkład jazdy pociągu specjalnego: