logo koleje wielkopolskie 32x32 Dodaj Koleje Wielkopolskie na pulpit Dodaj

Dodaj Koleje Wielkopolskie na pulpit, przeciągając ikonkę kłódki z paska adresu w wybrane miejsce na pulpicie.

Dodaj Koleje Wielkopolskie do ekranu startowego: wybierz menu , a następnie "Strona > Dodaj skrót do strony".

RODO
Podróż bez barier
 Tłumacz Migam 
logo migam
A- A A+
A A A A
Infolinia: 616 500 106

Aktualności

Nowe stacjonarne automaty biletowe

12 marca, 2021

Z przyjemnością informujemy, że zakończył się montaż nowych stacjonarnych automatów biletowych na dwóch kolejnych stacjach: Luboń koło Poznania oraz Zbąszynku. Wymienione także zostały automaty na stacjach Wągrowiec oraz Krotoszyn. Oznacza to, że nasi pasażerowie mają już możliwość zakupu biletu za pośrednictwem biletomatów zlokalizowanych na 19 stacjach. Pozostałe automaty znajdują się na stacjach: Poznań Gł., Poznań Garbary, Leszno, Konin, Gniezno, Wągrowiec, Zielone Wzgórza, Owińska, Czerwonak, Grodzisk Wlkp. Granowo Nowotomyskie, Stęszew, Krotoszyn, Ostrów Wlkp., Czempiń, Kalisz i Piła.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom pasażerów konsekwentnie zwiększamy standard obsługi, a jednym z udogodnień jest stale rozbudowywana sieć sprzedaży biletów, ponieważ zdajemy sobie sprawę, że ich dostępność i łatwość zakupu jest niezwykle istotna dla podróżujących. W nowych biletomatach płatności można dokonywać tylko za pomocą karty płatniczej (stykowej, zbliżeniowej).

Kolorystyka biletomatów została dostosowana do barw firmowych Kolei Wielkopolskich, dzięki czemu odznaczają się one na tle otoczenia i w znacznie łatwiejszy sposób będą możliwe do zlokalizowania przez podróżnych.

Warto podkreślić, że nowe lokalizacje dla biletomatów każdorazowo są ustalane na podstawie potrzeb zgłaszanych przez pasażerów oraz analizy liczby podróżnych na danej linii. Trzeba też uwzględniać kwestie infrastruktury technicznej umożliwiającej montaż biletomatu.

Od początku stanu epidemii podejmujemy wszelkie niezbędne decyzje i działania mające na względzie przede wszystkim ochronę zdrowia podróżnych, jak również pracowników Spółki. Niezmiennie podkreślamy, że korzystanie z alternatywnych kanałów zakupu biletów zmniejsza ryzyko powstawania nadmiernego zatłoczenia zarówno przy kasach, jak i w pociągu podczas zakupu u obsługi. Mając to na uwadze zachęcamy do zakupu biletów za pośrednictwem nowych biletomatów stacjonarnych, jak i poprzez stronę internetową biletywielkopolskie.pl lub aplikacje mobilne SkyCash, mPay oraz KOLEO.

Grafika informująca o lokalizacji nowych biletomatów