logo koleje wielkopolskie 32x32 Dodaj Koleje Wielkopolskie na pulpit Dodaj

Dodaj Koleje Wielkopolskie na pulpit, przeciągając ikonkę kłódki z paska adresu w wybrane miejsce na pulpicie.

Dodaj Koleje Wielkopolskie do ekranu startowego: wybierz menu , a następnie "Strona > Dodaj skrót do strony".

RODO
Podróż bez barier
 Tłumacz Migam 
logo migam
A- A A+
A A A A
Infolinia: 616 500 106

Aktualności

MTP z Kolejami Wielkopolskimi.

15 stycznia, 2020

Przed nami kolejne ciekawe wydarzenia na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich – zachęcamy do odwiedzenia MTP w styczniu i przyjazdu pociągami Kolei Wielkopolskich:

Międzynarodowe Targi Rolnicze POLAGRA – PREMIERY

17 – 19.01.2020

Premiery polskich i zagranicznych producentów, nowinki technologiczne, owocne spotkania biznesowe, nowe kontakty – tak w skrócie można opisać Międzynarodowe Targi Rolnicze POLAGRA-PREMIERY, które raz na dwa lata odbywają się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Targi POLAGRA-PREMIERY to największe halowe targi rolnicze w naszym kraju i jedno z ważniejszych wydarzeń w Europie. To miejsce spotkań biznesowych, źródło nowych ofert oraz platforma komunikacji i wymiany doświadczeń. Dla klientów biznesowych Targi POLAGRA-PREMIERY oznaczają możliwość skompletowania wiedzy na temat najnowszych maszyn, urządzeń oraz usług dla rolnictwa. Targi to również  źródło inspiracji oraz miejsce spotkań ze specjalistami z branży rolniczej.  Styczniowy termin wydarzenia to doskonały czas na to, by podsunąć rolnikom pomysły na nowe inwestycje.
POLAGRA-PREMIERY nie bez powodu obywa się 3 miesiące po największych światowych targach rolniczych Agritechnika w Hanowerze. Dzięki czemu wiele z maszyn i urządzeń rolniczych swoją pierwszą odsłonę ma właśnie w Poznaniu.

Targi POLAGRA-PREMIERY odwiedza dobrze wyselekcjonowana grupa rolników z całej Polski. Dzięki czemu wystawcy mogą liczyć na zawarcie umów handlowych. W Targach uczestniczą branżowi liderzy, polscy oraz zagraniczni producenci, a także nowi dostawcy. Bardzo dobrze prezentują się polskie firmy, które dość mocno akcentują swoją obecność na wydarzeniu.

W 2018 roku POLAGRA-PREMIERY zajęła powierzchnię ok. 50.000 mkw. Liczba uczestników Targów POLAGRA-PREMIERY wyniosła 28.912 osób.

Ważną częścią ekspozycji jest STREFA PRECYZYJNEGO ROLNICTWA poświęcona nowych technologiom w rolnictwie, która sprzyja inspiracjom i pomysłom na bardziej efektywną pracę w polu. W strefie prezentowane są specjalistyczne oprogramowania, innowacyjne akcesoria, nowatorskie rozwiązania informatyczne mające dać właścicielom gospodarstw nieco inne spojrzenie na zarządzenie rolniczym areałem.

Międzynarodowe Targi Rolnicze Poznań

Międzynarodowe Targi BUDMA 2020

 4 – 7.02.2020

Targi BUDMA czyli Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury, to jedno z najważniejszych miejsc spotkań producentów i dystrybutorów nowoczesnych technologii i materiałów budowlanych z przedstawicielami handlu, architektami, wykonawcami i inwestorami w Europie.

Targi budowlane prezentują najnowszą ofertę produktową, technologiczną i usługową blisko 1000 firm z Polski i zagranicy. 4 dni targów budowlanych w Poznaniu obfitują w rynkowe premiery, nowości produktowe i merytoryczne wydarzenia podejmujące najbardziej aktualną problematykę branży budowlanej, a także prezentacje, konkursy i mistrzostwa.

Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury Poznań

Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury GARDENIA 2020

13 – 15.02.2020

Grupa MTP zaprasza na wydarzenie nr 1 w branży ogrodniczej – Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Gardenia, które odbędą się w dniach 13-15 lutego na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Targi Gardenia będą nieco inne niż poprzednie edycje. Odświeżona formuła sprawi, że będą one nastawione głównie na czerpanie inspiracji z zakresu projektowania i aranżacji zielonych przestrzeni.

Międzynarodowe Targi Poznańskie

Międzynarodowe Targi TOUR SALON 2020

14 – 16.02.2020

TOUR SALON to wydarzenie dla wszystkich miłośników podróży, którzy szukają inspiracji zarówno dla dalekich wypraw, jak i dla krótkich, weekendowych wypadów. To właśnie podczas TOUR SALON można zapoznać się z ofertą regionów – miast, gmin, powiatów, regionalnych i lokalnych organizacji turystycznych, a także obiektów takich jak parki rozrywki, muzea, szlaki piesze, rowerowe i wodne, czy  hotele.

Tegoroczna edycja odbywać się będzie pod hasłem „Odkryj smak przygody”. Jego kwintesencją będzie nie tylko ekspozycja zlokalizowana w tym roku w Poznań Congress Center, ale także program wydarzeń w ramach którego na scenie targowej pojawią się fantastyczni podróżnicy, w tym m.in. Dorota Chojnowska i Selim Saffarini podróżujący po świecie na bambusowych rowerach (alepieknyswiat.pl) oraz Magdalena Gorlas, która wraz z Karoliną Jonderko utworzyła pierwszą polską, kobiecą ekipę, która wzięła udział w rajdzie Mongol Rally i w 6 tygodni pokonała trasę 18 000 km wiodącą przez 15 krajów!

Zaproszeni goście zrelacjonują nam swój podróże do najodleglejszych zakątków świata. Zabiorą słuchaczy do Kazachstanu, w podróż przez kraje bałkańskie. Podpowiedzą jak zorganizować swoją pierwszą podróż do USA i gdzie znajdują się najbardziej spektakularne widokowo miejsca w Islandii. To będą fantastyczne opowieści o miejscach, ludziach, kulturze i smakach.

Podczas targów TOUR SALON odbędzie się także 8. Edycja Festiwalu Podróżniczego Śladami Marzeń oraz TOUR SALON Blog Meeting – projekt, który łączy biznesowe potrzeby przedstawicieli polskiej i zagranicznej blogosfery podróżniczej oraz wystawców i profesjonalnych zwiedzających targów.

Tour Salon Targi Regionów i Produktów Turystycznych

Najlepsza lekcja ever! na TOUR SALON 2020

W dniach 14-16 lutego 2020 odbędzie się 31. edycja Targów Regionów i Produktów Turystycznych TOUR SALON. Pierwszego dnia targów odbędzie już 4, edycja projektu pt. Najlepsza lekcja ever! dedykowanego uczniom i nauczycielom.
Najlepsza lekcja ever! to projekt multidyscyplinarny, który pozwala dzieciom i młodzieży szkół podstawowych poznać świat w niecodzienny sposób. Zajęcia, które targi TOUR SALON przygotowują ze swoimi partnerami mają nietypowe tematy i formę, dzięki czemu nie mowy o nudzie.

Podczas tegorocznej edycji młodzi odkrywcy będą mieli możliwość zgłębienia historii naszego kraju, odkrycia praw fizyki, które rządzą przyrodą, poznania niezwykłych zjawisk przyrodniczych, przeprowadzenia doświadczeń, projektowania i wiele innych. Zaplanowana została między innymi wyjątkowa lekcja urbanistyki, ukazująca jak zmieniał się Poznań na przestrzeni wieków, którą poprowadzą pracownicy Bramy Poznania ICHOT. Uczniowie będą mogli także wcielić się w rolę domowych odkrywców i w „domopodobnym laboratorium”, przygotowanym przez Laboratorium Wyobraźni PPNT, odkryją, że substancje, których używa się na co dzień świetnie nadają się do eksperymentowania. Dowiedzą się m.in. jak stworzyć niepękające bańki mydlane i czy z mieszaniny mąki ziemniaczanej i wody może powstać coś naprawdę niezwykłego. Nie zabraknie też lekcji historii, a te poprowadzą pracownicy z Parku Dzieje z Murowanej Gośliny i Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie.
W programie wykład o tym jak żyli ludzie 1000 lat temu oraz warsztaty o intrygującej tematyce: Napisz kronikę Krzywoustemu.

Zajęcia w ramach Najlepszej lekcji ever! odbędą się 14 lutego. Oprócz lekcji, na które obowiązują wcześniejsze zapisy (szczegóły na www.tour-salon.pl) uczniowie i nauczyciele będą mogli skorzystać z atrakcji przygotowanych przez wystawców targów TOUR SALON takich jak pole do minigolfa, strefa pokazowa i warsztatowa ginących zawodów przygotowana przez Centrum Edukacji Regionalnej i Przyrodniczej w Mniszkach czy warsztaty druku 3D realizowane przez Park Makiet Mikroskala z Konina.

Rejestracja grupa szkolnych potrwa do 12 lutego br. Więcej informacji o Najlepszej lekcji ever! wraz z formularzem rejestracji: www.tour-salon.pl.

Kontakt dla mediów:
Katarzyna Świderska, e-mail: katarzyna.swiderska@mtp.pl, tel. 691 033 850

Wnętrze Międzynarodowych Targów Poznańskich

 
Międzynarodowe Targi ARENA DESIGN 2020

25 – 28.02.2020

 

ARENA DESIGN to jedyne w Polsce miejsca spotkań biznesowych producentów i projektantów, a także przestrzeni prezentacji najbardziej aktualnych osiągnięć i możliwości światowego designu. Poznańskie targi to inspirujące wystawy, wykłady znamienitych gości, prezentacje, dyskusje, a także prestiżowy konkurs TOP DESIGN award.

Podczas 12. edycji ARENA DESIGN postanowiła otworzyć dwie nowe strefy prezentujące najlepsze polskie projekty: FORMY PRZYSZŁOŚCI – STREFĘ POLSKICH PROJEKTANTÓW oraz strefę WIZJONERZY POLSKIEGO WZORNICTWA. Pierwsza z nich to przestrzeń, w ramach której będzie można zobaczyć najciekawsze projekty polskich projektantów – prace, które zauważone są również przez branżę zagraniczną. Z kolei STREFA WIZJONERZY POLSKIEGO WZORNICTWA to przestrzeń, która dedykowana jest prezentacji polskich marek stawiających na wzornictwo wizjonerskie, odważne i innowacyjne.

Międzynarodowe Targi Arena Design