logo koleje wielkopolskie 32x32 Dodaj Koleje Wielkopolskie na pulpit Dodaj

Dodaj Koleje Wielkopolskie na pulpit, przeciągając ikonkę kłódki z paska adresu w wybrane miejsce na pulpicie.

Dodaj Koleje Wielkopolskie do ekranu startowego: wybierz menu , a następnie "Strona > Dodaj skrót do strony".

RODO
Podróż bez barier
 Tłumacz Migam 
logo migam
A- A A+
A A A A
Infolinia: 616 500 106

Aktualności

Krajowe Dni Pola w Sielinku za nami

05 czerwca, 2023

W weekend 3 i 4 czerwca mieliśmy okazję po raz pierwszy uczestniczyć w Krajowych Dniach Pola w Sielinku, koło Opalenicy. Jest to cykliczne wydarzenie, bardzo ważne nie tylko dla rolników, ale również wielkopolskich gmin i wielu instytucji.

Zaangażowanie ze strony lokalnych samorządów było nowością na Krajowych Dniach Pola było, które przedstawiały swoją ofertę w strefie samorządowej. Goście mogli tam odwiedzić stanowiska lokalnych ośrodków i gmin, a także zapoznać się z ofertą turystyczną Wielkopolski.

Nasza obecność również bardzo dobrze wpisywała się w tematykę „fyrtla samorządowego” i cieszyła się sporym zainteresowaniem. Jak się okazało, wielu odwiedzających to nasi stali pasażerowie. Pojawili się też mali i więksi pasjonaci kolei – niektórzy z nich dzielili się z nami swoimi wrażeniami z podróży koleją, a inni podkreślali, że z niecierpliwością czekają na rewitalizację lokalnych odcinków linii kolejowych.

Na Krajowe Dni Pola przyjechał również wicemarszałek województwa wielkopolskiego Wojciech Jankowiak oraz Członek Zarządu Spółki Koleje Wielkopolskie, Mikołaj Grzyb, którzy również odwiedzili nasze stanowisko.

Widząc ogromną skalę wydarzenia, nie byliśmy zaskoczeni, że impreza co roku przyciąga zarówno osoby bezpośrednio związane z rolnictwem, ale też mieszkańców miast i wsi. W trakcie całego weekendu odwiedzający mogli wysłuchać regionalnych zespołów muzycznych, spróbować lokalnych potraw, zapoznać się z ofertą wszystkich wojewódzkich ośrodków doradztwa rolniczego w Polsce, obejrzeć pokazy zwierząt czy zapoznać się z ofertą energii dla rolnictwa. Przez cały dzień na terenie wydarzenia odbywały się też różnorodne pokazy i wykłady.

Dziękujemy Organizatorowi, Wielkopolskiemu Ośrodkowi Doradztwa Rolniczego w Poznaniu za zaproszenie, zaangażowanie i pomoc w przygotowaniu się do jednego z największych wydarzeń w regionie.