logo koleje wielkopolskie 32x32 Dodaj Koleje Wielkopolskie na pulpit Dodaj

Dodaj Koleje Wielkopolskie na pulpit, przeciągając ikonkę kłódki z paska adresu w wybrane miejsce na pulpicie.

Dodaj Koleje Wielkopolskie do ekranu startowego: wybierz menu , a następnie "Strona > Dodaj skrót do strony".

RODO
Podróż bez barier
 Tłumacz Migam 
logo migam
A- A A+
A A A A
Infolinia: 616 500 106

Aktualności

Koleje Wielkopolskie poszerzają ofertę połączeń

15 grudnia, 2021
Pociąg Kolei Wielkopolskich wjeżdża na stację w Odolanowie

Koleje Wielkopolskie od niedzieli 12 grudnia 2021 r. uruchomiły ponad 60 nowych polaczeń, w tym m. in. dodatkową parę pociągów na trasie z Poznania do Odolanowa.

13 grudnia 2021 r. na Dworcu w Odolanowie odbyła się konferencja prasowa z udziałem: Wicemarszałka Województwa Wielkopolskiego – Pana Krzysztofa Grabowskiego, Pana Jana Grześka – Radnego Województwa Wielkopolskiego, Pana Mariana Janickiego – Burmistrza Odolanowa oraz przedstawicieli Zarządu Spółki – Pana Marka Nitkowskiego – Prezesa Zarządu oraz Pana Mikołaja Grzyba – Członka Zarządu.

Zebrani goście witają jubileuszowy pociąg Kolei Wielkopolskich na stacji w Odolanowie

Burmistrz Odolanowa wita Zarząd Spółki KW przed pociągiem na stacji

Podczas konferencji zaprezentowana została nowa, poszerzona oferta przewozowa dla mieszkańców miasta i gminy Odolanów oraz powiatu ostrowskiego. Od 12 grudnia obowiązuje nowy rozkład połączeń w którym 3 pary pociągów kursują na odcinku Poznań Główny – Odolanów, nowością zaś jest połączenie o godz. 8:12 Odolanów – 10:02 Poznań Główny.

Podczas swojego wystąpienia Wicemarszałek Krzysztof Grabowski podkreślił, że uruchamianie kolejnych pociągów pozwala lepiej wykorzystać możliwości linii kolejowych, a także zwiększa atrakcyjność, dostępność i konkurencyjność kolei w podróżach regionalnych i aglomeracyjnych. Nowe kursy przyczyniają się do lepszego skomunikowania południowej części województwa ułatwiając m. in., mieszkańcom Odolanowa dojazd do Poznania w niespełna 108 minut, co stanowi atrakcyjną alternatywę w stosunku do przejazdu na tym samym odcinku samochodem.

Wystąpienie Wicemarszałka Województwa Wielkopolskiego, Pana Krzysztofa Grabowskiego

Połączenia kolejowe Odolanowa z Poznaniem wprowadzone zostały do rozkładu jazdy w grudniu 2020 roku. Umożliwiliśmy w ten sposób mieszkańcom miasta i gminy Odolanów bezpośredni dojazd do stolicy województwa Wielkopolskiego oraz zapewniliśmy szybie połączenie z pobliskim Ostrowem Wielkopolskim.

Wystąpienie Wicemarszałka Województwa Wielkopolskiego, Pana Krzysztofa Grabowskiego

Prezes Zarządu Kolei Wielkopolskich, Marek Nitkowski zapewnił na koniec, że celem Spółki niezmiennie jest sukcesywna rozbudowa siatki połączeń i łączenie kolejnych miejscowości, które dotychczas nie posiadały realnej alternatywy do podróży samochodem. Dzięki tym działaniom realizujemy oczekiwania mieszkańców regionu oraz pomagamy zapobiegać wykluczeniu komunikacyjnemu.

Wystąpienie Prezesa Spółki Koleje Wielkopolskie, Pana Marka Nitkowskiego

Wystąpienie Wiceprezesa Spółki Koleje Wielkopolskie, Pana Mikołaja Grzyba