logo koleje wielkopolskie 32x32 Dodaj Koleje Wielkopolskie na pulpit Dodaj

Dodaj Koleje Wielkopolskie na pulpit, przeciągając ikonkę kłódki z paska adresu w wybrane miejsce na pulpicie.

Dodaj Koleje Wielkopolskie do ekranu startowego: wybierz menu , a następnie "Strona > Dodaj skrót do strony".

RODO
Podróż bez barier
 Tłumacz Migam 
logo migam
A- A A+
A A A A
Infolinia: 616 500 106

Aktualności

Koleje Wielkopolskie na Targach Edukacyjnych oraz Targach Pracy

13 marca, 2023

Przez ostatnie dni mogliście nas spotkać na Targach Pracy Politechniki Poznańskiej „Wkręcamy w biznes jak nikt” oraz Targach Edukacyjnych, które odbywały się pod szyldem MTP.

Targi Pracy to event, który po 3-letniej przerwie wystartował z przytupem, dlatego nie mogło zabraknąć tam i nas. Było to idealne miejsce dla firm, które poszukują kandydatów do pracy z niezbędnymi kwalifikacjami i umiejętnościami. Podczas wydarzenia mieliśmy okazję pozyskać wiele ciekawych kontaktów, które mogłyby przyczynić się do rozwoju naszej firmy.

Kolejną imprezą, w której wzięliśmy udział były Targi Edukacyjne stanowiące znakomitą okazję na poznanie młodzieży, która stoi przed wyborem dalszej ścieżki swojej kariery po ukończonej szkole podstawowej. Podpowiadaliśmy Uczniom w jakim kierunku powinni się szkolić, by w przyszłości móc pracować w Kolejach Wielkopolskich. Na stanowisku Kolei Wielkopolskich czekały na uczestników imprezy rozmaite atrakcje.

Począwszy od ciekawych i inspirujących wywiadów z pracownikami spółki, którzy opowiedzieli po krótce o swoim zawodzie i zadaniach, z którymi mierzą się na co dzień. Przygotowaliśmy również konkursy, w których były do wygrania niepowtarzalne gadżety z logiem Kolei Wielkopolskich.

Uczestnicy Targów Edukacyjnych mogli również usłyszeć interesujący wywiad przeprowadzony między Panią Dorotą Kinal – Dyrektorką Departamentu Edukacji i Nauki UMWW, a Paniami Kierowniczkami pociągu Kolei Wielkopolskich na temat pracy w transporcie kolejowym, wyzwań, które za sobą niesie, a także połączenia jej z codziennym życiem i obowiązkami.

Zdecydowanie główną atrakcją stał się symulator pojazdu trakcyjnego, którego w ramach współpracy z Politechniką Poznańską, studenci postanowili użyczyć i zapewnić odwiedzającym nas atrakcje w postaci możliwości spróbowania swoich sił w roli maszynisty! Dodatkowo, w sobotę, na scenie głównej Targów Edukacyjnych nastąpiło oficjalne wręczenie nagród wyróżnionym uczestnikom konkursu na TikTok’u  pod hasłem „Moja droga do szkoły”.

Nagrody, w postaci voucher’ów na zwiedzanie nowoczesnego PUT’u Kolei Wielkopolskich we Wągrowcu wręczyli Pani Paulina Stochniałek – Członkini Zarządu Województwa Wielkopolskiego oraz Mikołaj Grzyb – Członek Zarządu Kolei Wielkopolskich.

Dziękujemy za tak liczne odwiedziny naszego stoiska na jednych, a także i na drugich Targach!

Poniżej zdjęcia z obu wydarzeń:

TARGI EDUKACYJNE

 

 

TARGI PRACY