logo koleje wielkopolskie 32x32 Dodaj Koleje Wielkopolskie na pulpit Dodaj

Dodaj Koleje Wielkopolskie na pulpit, przeciągając ikonkę kłódki z paska adresu w wybrane miejsce na pulpicie.

Dodaj Koleje Wielkopolskie do ekranu startowego: wybierz menu , a następnie "Strona > Dodaj skrót do strony".

RODO
Podróż bez barier
 Tłumacz Migam 
logo migam
A- A A+
A A A A
Infolinia: 616 500 106

Aktualności

Gala wręczenia nagród w drugiej edycji konkursu Kolei Wielkopolskich

26 września, 2022

W piątek 23 września, w kinie Muza w Poznaniu odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród w drugiej edycji konkursu Kolei Wielkopolskich „Pociąg do sztuki”. W tym roku zadaniem było wykonanie filmu lub animacji wyrażającej temat „Wakacje z Kolejami Wielkopolskimi”.

W ubiegłym roku, z okazji jubileuszu 10-lecia istnienia, Koleje Wielkopolskie zaprosiły mieszkańców Wielkopolski do uczestnictwa w konkursie artystycznym „Pociąg do sztuki”. Jego celem było ożywienie pociągu i rozwijanie w jego wnętrzu pulsującej społecznej przestrzeni wrażliwej na sztukę. W tym roku zaprosiliśmy do wspólnej przygody filmowej. Uczestnicy tegorocznego konkursu połączyli swój talent z kreatywnością i miłością do wakacyjnych podróży Kolejami Wielkopolskimi. W efekcie pod ocenę jury wziętych zostało ponad 40 filmów.

Celem drugiej edycji naszego konkursu było promowanie młodych artystów, osób posiadających talent w dziedzinie sztuki filmowej. Chcieliśmy zachęcać do puszczenia wodzy fantazji i zaprezentowania swoich kreacji szerokiej publiczności, a jednym z miejsc, gdzie prace mogą być eksponowane są pociągi Kolei Wielkopolskich.

Materiały, które otrzymaliśmy zaskoczyły nas pomysłowością, humorem i wysokim poziomem! Komisja konkursowa wybrała 12 najlepszych, którzy zostali nagrodzeni i wyróżnieni w dwóch kategoriach: film do 3 minut i film do 30 sekund. Poniżej prezentujemy relację z piątkowej gali, a już dziś, 26 września rozpoczynamy w naszych mediach społecznościowych konkurs o nagrodę publiczności. Udział w nim bierze łącznie 12 filmów – 6 nagrodzonych i 6 wyróżnionych, głosować można do 3 października do godz. 15:00. Nagrodą będzie udział w dniu zdjęciowym programu „Pociąg do Wielkopolski” z autorem programu Panem Bartłomiejem Pomianowskim.

Nagrodami w tym roku były: iPhone 13 za zajęcie pierwszego miejsca, przenośny projektor za miejsce drugie oraz trzecie, ponadto dla wszystkich osób nagrodzonych i wyróżnionych czekała niespodzianka w postaci unikalnych gadżetów od Kolei Wielkopolskich a także voucher na przejazdy pociągami Kolei Wielkopolskich. W ocenie jury w składzie:

  • Bartłomiej Pomianowski – twórca programu „Pociąg do Wielkopolski”, redaktor TVP 3;
  • Marta Kożuchowska – twórczyni internetowa występująca pod pseudonimem o_oezu,
  • Joanna Piotrowiak – Kierowniczka Kina Muza,
  • Dariusz Kaszyński – Naczelnik Wydziału Promocji i Marketingu w Spółce Koleje Wielkopolskie.

A co najważniejsze – nagrodzeni i wyróżnieni zostali:

  1. W kategorii do 30 sekund: Konrad Burandt (1. nagroda), Tomasz Żukowski (2. nagroda), Elżbieta Khmellier (3. nagroda) oraz Tymek Górski i Iwona Wolska.
  2. W kategorii do 3 minut: Igor Szwęch (1. nagroda), Antoni Cammarano (2. nagroda), Jakub Rajski (3. nagroda) oraz Filip Ostrowski, Emilia Kassner i Michalina Nowacka.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i gratulujemy kreatywności!