logo koleje wielkopolskie 32x32 Dodaj Koleje Wielkopolskie na pulpit Dodaj

Dodaj Koleje Wielkopolskie na pulpit, przeciągając ikonkę kłódki z paska adresu w wybrane miejsce na pulpicie.

Dodaj Koleje Wielkopolskie do ekranu startowego: wybierz menu , a następnie "Strona > Dodaj skrót do strony".

RODO
Podróż bez barier
 Tłumacz Migam 
logo migam
A- A A+
A A A A
Infolinia: 616 500 106

Aktualności

Dworzec w Złotnikach odnowiony

25 listopada, 2021

Z wielką przyjemnością informujemy, że zakończona została modernizacja dworca kolejowego w Złotnikach. Budynek został nie tylko wyremontowany, ale również rozbudowany. 

W obecności zaproszonych gości uroczystego przecięcia wstęgi dokonali: Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak, Starosta Poznański Jan Grabkowski, Członek Zarządu Kolei Wielkopolskich Mikołaj Grzyb, Wójt Gminy Suchy Las Grzegorz Wojtera. Na rewitalizację budynku Gmina Suchy Las otrzymała dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. Całkowity koszt przedsięwzięcia wyniósł ok. 3,5 mln.

Modernizacja umożliwiła rozszerzenie funkcji budynku, która nie ograniczy się tylko do obsługi pasażerów.  W budynku zlokalizowana jest też nowa siedziba Straży Gminnej, Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy Suchy Las.

Warto zaznaczyć, że podczas prac zabezpieczone zostały elementy zabytkowe dworca i zachowany został pierwotny charakter architektoniczny obiektu. Pozwoli to podnieść społeczną świadomość nt. konieczności działań chroniących kulturę i historię regionu.

Jesteśmy szczególnie zadowoleni z realizacji tego przedsięwzięcia, ponieważ pokazuje to, że coraz więcej społeczności i władz lokalnych stawia na dbałość o środowisko naturalne, jak również promowanie alternatywnych sposobów komunikacji.

 

Odnowiony dworzec w Złotnikach

Przecięcie wstęgi podczas otwarcia dworca w Złotnikach

 

Wręczenie listu gratulacyjnego przez Wiceprezesa Kolei Wielkopolskich
Zdjęcia pochodzą z portalu Gmina Suchy Las