logo koleje wielkopolskie 32x32 Dodaj Koleje Wielkopolskie na pulpit Dodaj

Dodaj Koleje Wielkopolskie na pulpit, przeciągając ikonkę kłódki z paska adresu w wybrane miejsce na pulpicie.

Dodaj Koleje Wielkopolskie do ekranu startowego: wybierz menu , a następnie "Strona > Dodaj skrót do strony".

RODO
Podróż bez barier
 Tłumacz Migam 
logo migam
A- A A+
A A A A
Infolinia: 616 500 106

Aktualności

31. Festiwal Blues Express – relacja z wydarzenia

10 lipca, 2023

Za nami wyjątkowy, trzydziesty pierwszy Festiwal Blues Express. W sobotę, 8 lipca na Dworcu Letnim w Poznaniu  pojawiło się wielu pozytywnie zakręconych miłośników muzyki i wspólnego podróżowania. Wielu z nich to stali uczestnicy Festiwalu, którzy spotykają się na pokładzie muzycznego pociągu co roku! 

Pogoda i frekwencja dopisały, a pasażerowie tryskali dobrymi humorami. Muzyka towarzyszyła im nie tylko na stacjach, ale nawet w pociągu – między Piłą a Krajenką odbył się mini koncert wagonowy. Na finał, w Zakrzewie, na scenie w pobliżu jeziora Proboszczowskiego zaprezentowały się zespoły: Wild Flame, Big Daddy Wilson, Blues Shaker, Sławomir Wierzcholski i Nocna Zmiana Bluesa oraz formacja Boogie Boys, która świętowała 20-lecie swojego istnienia. Po zakończeniu koncertu, w nocy z soboty na niedzielę pociąg wyruszył w powrotną drogę do Poznania.

Festiwal Blues Express organizowany jest od 1993 roku. Według organizatorów przedsięwzięcia jest to pierwszy festiwal prezentujący bluesa w tej oryginalnej formie; pomysł i nazwę skopiowano później w innych miejscach świata.

Poniżej nasza relacja z tegorocznego „bluesa”: