logo koleje wielkopolskie 32x32 Dodaj Koleje Wielkopolskie na pulpit Dodaj

Dodaj Koleje Wielkopolskie na pulpit, przeciągając ikonkę kłódki z paska adresu w wybrane miejsce na pulpicie.

Dodaj Koleje Wielkopolskie do ekranu startowego: wybierz menu , a następnie "Strona > Dodaj skrót do strony".

RODO
Podróż bez barier
 Tłumacz Migam 
logo migam
A- A A+
A A A A
Infolinia: 616 500 106

Aktualności

21 marca, załóż kolorowe skarpetki – świętujemy Dzień Zespołu Downa

21 marca, 2022

21 marca jest kolorowy nie tylko z powodu pierwszego dnia wiosny. Tego dnia świętujemy też Światowy Dzień Zespołu Downa. Jest to święto ustanowione w 2005 roku, którego celem jest podniesienie świadomości na temat tego, czym jest Zespół Downa, a także wrażliwości na potrzeby osób nim dotkniętych. Symbolem solidaryzowania się z chorymi na Zespół Downa są kolorowe skarpetki i kolory czerwony oraz granatowy, z którymi my jako Przewoźnik również się utożsamiamy.

Dlatego w Dzień Kolorowej Skarpetki personel pokładowy Kolei Wielkopolskich przyłączy się do ogólnoświatowej akcji zakładając skarpetki „nie do pary”. I nie będą to zwyczajne skarpetki, a nasze autorskie, kolejowe, które zaprojektowaliśmy specjalnie z myślą o solidarności z osobami z Zespołem Downa.

Plakat promujący Dzień Kolorowej Skarpetki

Pokażemy, że po prostu wszyscy jesteśmy różni, a ta „różność” czyni nas wyjątkowymi.

Drobne gesty mają znaczenie, mogą przysłużyć się niwelowaniu barier i przezwyciężaniu krzywdzących stereotypów. Zachęcamy wszystkich do przyłączenia się do akcji, aby okazać swoją tolerancję i chęć zintegrowania się z osobami dotkniętymi trisomią chromosomu 21.

Ponadto będziemy gościć podopiecznych Stowarzyszenia NA TAK, aby pokazać im dworzec kolejowy i jego infrastrukturę, a także umożliwić zwiedzenie naszego pojazdu, w tym kabinę maszynisty. Będziemy rozmawiać m.in. o ważnych etapach przygotowania do podróży
i bezpieczeństwie na terenie kolejowym. Jesteśmy pewni, że dzięki ciekawym opowieściom naszych pracowników, życzliwej i uśmiechniętej drużynie konduktorskiej będzie to wyjątkowy i kolorowy dzień zarówno dla uczestników wycieczki, jak i dla nas!