logo koleje wielkopolskie 32x32 Dodaj Koleje Wielkopolskie na pulpit Dodaj

Dodaj Koleje Wielkopolskie na pulpit, przeciągając ikonkę kłódki z paska adresu w wybrane miejsce na pulpicie.

Dodaj Koleje Wielkopolskie do ekranu startowego: wybierz menu , a następnie "Strona > Dodaj skrót do strony".

RODO
Podróż bez barier
 Tłumacz Migam 
logo migam
A- A A+
A A A A
Infolinia: 616 500 106

Aktualności

Wizyta Ministra Infrastruktury i Planowania Krajowego Brandenburgii w PUT Wągrowiec

18 marca, 2024

12 marca mieliśmy przyjemność gościć w naszym Punkcie Utrzymania Taboru w Wągrowcu Ministra Infrastruktury i Planowania Krajowego Brandenburgii, Pana Rainera Genilke wraz towarzyszącą mu delegacją złożoną z pracowników Ministerstwa Infrastruktury i Planowania Krajowego Brandenburgii oraz Związku Komunikacyjnego Berlin – Brandenburgia sp. z o.o.

Goście przyjechali do nas pociągiem regularnego kursowania, dzięki czemu już podczas przejazdu przekonali się, że Koleje Wielkopolskie zapewniają komfort i wysoki standard podróży.

Po przybyciu do Wągrowca rozpoczęliśmy od przybliżenia profilu, najważniejszych faktów i planów naszej spółki. Prezentacji dokonał Prezes Zarządu Kolei Wielkopolskich Marek Nitkowski oraz obecny na miejscu Dyrektor Pionu Technicznego, Sławomir Wiśniewski. O inwestycji w Wągrowcu opowiadał również Włodzimierz Finke, Zastępca Dyrektora Departamentu Transportu. Słuchacze byli żywo zainteresowani zarówno historią spółki, jej osiągnięciami, jak i możliwościami, jakie daje PUT Wągrowiec. Nie obyło się bez porównań do kolei niemieckich, przy czym z dumą możemy podkreślić, że nasi niemieccy goście byli pod wielkim wrażeniem organizacji pracy w spółce, zdolności do przyciągania młodej kadry, zrealizowanych przez spółkę inwestycji, jak i wynikami liczby przewożonych podróżnych.

Będąc na miejscu, uczestnicy mieli również okazję bezpośrednio zapoznać się z działaniem myjni automatycznej pojazdów szynowych, halę przeglądów oraz postojową, a także punkt tankowania pojazdów. Podczas zwiedzania również pojawiało się wiele ciekawych i nietuzinkowych pytań z zakresu zastosowanych rozwiązań technicznych. Nie mogło zabraknąć również wypróbowania symulatora jazdy, na którym szkolą się przyszli i obecni maszyniści Kolei Wielkopolskich.