logo koleje wielkopolskie 32x32 Dodaj Koleje Wielkopolskie na pulpit Dodaj

Dodaj Koleje Wielkopolskie na pulpit, przeciągając ikonkę kłódki z paska adresu w wybrane miejsce na pulpicie.

Dodaj Koleje Wielkopolskie do ekranu startowego: wybierz menu , a następnie "Strona > Dodaj skrót do strony".

RODO
Podróż bez barier
 Tłumacz Migam 
logo migam
A- A A+
A A A A
Infolinia: 616 500 106

Aktualności

Koleje Wielkopolskie zagrały dla WOŚP

30 stycznia, 2024

W niedzielę, 28 stycznia 2024 roku, miłośnicy kolei i wszyscy chętni odwiedzili stoisko Kolei Wielkopolskich na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Wspólnie ze Sztabem Ławica zbieraliśmy pieniądze dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To był niezwykły dzień pełen radości i zaangażowania, a zarazem okazja do pomocy potrzebującym.

Na stanowisku Kolei Wielkopolskich promowane były różnorodne atrakcje związane z kolejami. Nie zbrakło gadżetów dla dzieci i miłośników kolei. Były to m.in. modele pociągów do składania, czapki konduktorskie, breloczki, naklejki oraz bańki mydlane.

Największą niespodzianką okazał się jednak symulator stanowiska maszynisty, Poznańskiego Klubu Modelarzy Kolejowych, który przez cały dzień przyciągał tłumy. Dzieci i dorośli mieli okazję poczuć się jak prawdziwi maszyniści, obsługując symulator. Radość na twarzach uczestników była nie do opisania, a wielu z nich wracało na stanowisko, pragnąc jeszcze raz doświadczyć tej niezwykłej przygody.

Mikołaj Grzyb, Członek Zarządu spółki Koleje Wielkopolskie przez cały dzień był obecny na stanowisku, rozmawiając z uczestnikami i zachęcając do udziału w różnych atrakcjach. Karol Chochorowski, znany z pasji do kolei, również z pewnością zrobił wiele, aby uczestnicy czuli się jak w świecie kolejowych przygód.

Najważniejszym momentem dnia był udział Mikołaja Grzyba i Karola Chochorowskiego, konduktora Kolei Wielkopolskich, w licytacji na scenie głównej. Przedmiotem licytacji były unikatowe gadżety kolejowe, a zebrane środki trafiły na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Atmosfera na scenie była niesamowita, a obaj panowie zachęcali zgromadzonych do wsparcia dla potrzebujących. Dzięki zaangażowaniu uczestników oraz ich hojności, udało się zebrać imponującą sumę 1100 złotych. To nie tylko świetny wynik, ale przede wszystkim wyraz wielkiego serca ludzi, którzy zjednoczyli się dla szczytnej sprawy.

Warto jednocześnie podkreślić, że do 3 lutego można licytować sesję szkoleniową w naszym symulatorze pojazdu: https://allegro.pl/oferta/15057843263