logo koleje wielkopolskie 32x32 Dodaj Koleje Wielkopolskie na pulpit Dodaj

Dodaj Koleje Wielkopolskie na pulpit, przeciągając ikonkę kłódki z paska adresu w wybrane miejsce na pulpicie.

Dodaj Koleje Wielkopolskie do ekranu startowego: wybierz menu , a następnie "Strona > Dodaj skrót do strony".

RODO
Podróż bez barier
 Tłumacz Migam 
logo migam
A- A A+
A A A A
Infolinia: 616 500 106

Aktualności

Poznańskie Słowiki w Wągrowcu

21 lutego, 2024

20 lutego przywitaliśmy w naszym Punkcie Utrzymania taboru w Wągrowcu wyjątkowych gości. Swój wolny czas w czasie ferii poświęcili nam chłopcy z Poznańskich Słowików – Chóru Chłopięcego i Męskiego Filharmonii Poznańskiej!

Po przyjeździe do na stację do Wągrowca cała grupa, ponad 30 osób mogła przesiąść się do specjalnie podstawionego pociągu, który zawiózł ich do samego Punktu Utrzymania. To był dopiero początek przygody. Na miejscu gości przywitał Marek Nitkowski, prezes zarządu spółki oraz Sławomir Wiśniewski, Dyrektor Pionu Technicznego. Goście zostali podzieleni na trzy zespoły, każdy miał swój identyfikator oraz kamizelkę odblaskową – element niezbędny podczas poruszania się po punkcie serwisowym. Bezpieczeństwo to dla nas podstawa!

Uczestnicy wycieczki obejrzeli nowoczesną myjnię stacjonarną, halę przeglądów, halę postojową, punkt tankowania oraz salę szkoleniową i symulator. Ten ostatni okazał się prawdziwym hitem. Gdyby nie pociąg powrotny do domu, pewnie spotkanie by się bardzo przedłużyło.

Pracownicy Kolei Wielkopolskich stanęli na wysokości zadania i odpowiadali na wszystkie pytania gości. Na koniec czekał słodki poczęstunek oraz coś ciepłego do picia. Nie obyło się także bez drobnych prezentów. Natomiast „Słowiki” zaskoczyły nas mini występem na hali przeglądów! Wszyscy zgodnie stwierdzili, że akustyka jest wyśmienita.

Serdecznie dziękujemy Poznańskim Słowikom za tę wizytę, uśmiechy i miłe słowa. Mamy nadzieję, że nasi goście zapamiętają ten dzień na długo. Być może część z nich rozważy nawet karierę w Kolejach Wielkopolskich!